Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tomcica

    Topikgazda

    válasz Never79 #82756 üzenetére

    Nincs most velem senki aki akkora tavra keszulne :N ket futo is szokott nalunk hosszabb versenyen indulni,de ezeken csak ugy hogy teljesiti. Nem maxolja,csak kifutja tapasztalatnak. Korinthosz 160km peldaul,meg 120km terep. Ezekben mar van seta,es komoly reszet kepviseli a frissites is.
    Ha barmelyikuk is ki akarna maxolni ezeket,akkor nalam eloszor a 21km sebesseget hoznank fel,amit elbir...ez lenne meg az alapozas elotti gyorsitas. Utana pedig az alapozasnal a maratonos sebesseg lenne a leggyorsabb tempozas. Abbol viszont tuti nem 10-15percek,hanem X x 30-60perc.
    A speci edzes pedig zsiregeto zonaban lenne az egyre hosszabb futasok.Ezt idore,pulzuslimittel.
    Az FM-tol gyorsabb sebesseg itt felesleges lenne,de akkor el kell fogadnia,hogy ebben a periodusban nem is fogja jol erezni magat laktatkuszob es gyorsabb futasnal.
    Az erot es a max sebesseget vegig oriztetnem veluk,sot az ero hetente bent is maradna 30perc folyamatos emelkedozes formajaban (ez alacsony intenzitas,de szintkulonbseg gyujtes).

    There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

  • bandus

    veterán

    válasz Never79 #82756 üzenetére

    én is rövid tempókat kapok az edzőmtől. most félmaratonra készülünk, a héten volt pl 3x1k 165 max pulzuson, holnap pedig 3x10 perc lesz de csak 161-es pulzuson. szerintem most azt nézegeti mi lesz a pulzus amit elbírok majd a félmaratonon.

    egyébként alig érintettük ezeket a zónákat, de a 165 meglepően kellemesnek érződött, ehhez olyan 4:35-4:37-es tempó társult. nyilván fm-en ezt nem tudnám kifutni, de azt érzem, hogy pl 5k-n igen. ha esetleg már 5p alatti tempó összejön fm-en annak örülni fogok :)

    más: találtam a szekrényben egy M-es nike aeroswift gatyát, amit talán kétszer ha felvettem. használná valaki? nem egy olcsó darab, sajnálnám kidobni. ha valakit érdekel dobjon egy címet, szívesen elpostázom.

    szerk:
    sierre zinalra nagyon betörnek már az afrikai futók.2:20-nál még két km van hátra, még a végén behúzzák 2:25 alá, és elveszik kiliantól a pálycsúcsot.

    [ Szerkesztve ]

    "a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

Új hozzászólás Aktív témák