Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jimpo

    aktív tag

    válasz Never79 #69259 üzenetére

    Azt nem szabad elfelejteni, hogy a nagyobb egyben lévő víztömeg később hűl ki. A kisebb kulacsoknak összességében a felülete nagyobb. A víztasak közelebb van a testhez, áadásul a háthoz. Ami nem kis "hőleadó", jelen esetben hőátadó felület. :K
    Hidegben márpedig az lesz a legjobb ha közel vannak amiket fogyasztasz.

    Mivel mindent ami hűvösebb a maghőmérsékletnél, "fel kell melegítenie" a testnek mielőtt hasznosulna, megemésztődne. Ezt értsük jól, először úgy is csak azt érzed hogy hideg a cucc. Ergo csökken a testhőmérséklet is, különösen nagyobb "hőmennyiség" hideg víz fogyasztásakor. Aztán átmelegszik, ami valljuk be nem túl hatékony dolog, főleg futás közben.

    Én a Géleket, szeleteket meg a telefont Freebeltbe raknám. Akár szakaszonként, ami fér az övbe oda a többi közel a testhez. A vizet meg tasakba, esetleg mellé termosz. Az sem árt ha van szigetelő réteg a zsákban, pl ruha a víztasak külső, testtől távolabb eső felénél. Ami nekem is van, ehhez hasonló 500ml termosz az üresen 332g, oké meleg marad benne az ital.
    Akkor van cumi ha alapból nincs meleg amit beletölts. Igaz akkor a víztasak is! :O Bár ha mindig csepptöltéssel, keveset pótolsz utána akkor más. :U

    Stryd Next Gen

  • Chuck Norris

    senior tag

    válasz Never79 #69259 üzenetére

    Oda pedig megyek azt ki nem hagynám annak ellenére sem, hogy nagyon felkapott ezért sokan is vannak.

    Vérkörnél az egyetlen nehézség, hogy Gánttól nincs egyáltalán víz, Kőhányásnál szoktam elrejteni az erdőszélen a depómat, hogy ne száradjak ki a végéig. Persze ez csak nyáron gond ha most mégy akkor csak végig kell kocogni :)

Új hozzászólás Aktív témák