Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zozo0525

    őstag

    válasz Cece04 #60451 üzenetére

    biztos az óra mér rosszul? suuntok eléggé pontosak.....
    Nézd meg Coros órákat jó áron vannak. Suunto meg olvasom kivonult magyarországról :-(
    Coros pace 2 70-80 ezres futásra hibátlan. Bódis Tomi is most azzal megy sőt, Eliud Kipchoge is.

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz Cece04 #60451 üzenetére

    Pedig elvileg az Ambit3 az egyik legpontosabb óra. Mondjuk nekem is úgy tűnik, hogy kezdi megadni benne magát a GPS és néha elég zavaros a grafikon, amit ad. [link]

    Próbáld ki, hogy felteszel ide több GPX fájlt, és megnézed, hogy mennyire ugrál a sebesség nyersen simítás nélkül: [link] Nekem van, hogy alig valamit, van hogy nagyon sokat, és nyilván ez utóbbi pontatlanabb. A futópályák ha stadionban vannak, akkor könnyen beárnyékolja a lelátó acélja a műholdakat. Nálunk még acél kerítés is van körülötte az egyik helyen, és ott igazán pocsék a jel.

    Ha márkát váltanál, akkor én a Polar Vantage vagy V800 vonalon mennék, az még elég pontosnak tűnik nekem. A Garmin már nem. A Corost még nem ismerem. A másik lehetőség a footpod. Nem is feltétlen kell Stryd szerintem, hanem elég fele annyiért valamelyik komolyabb gyártó podja. Legalábbis ez a benyomásom.

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

  • ígyvanferi

    addikt

    válasz Cece04 #60451 üzenetére

    Azért egy rövid körpálya mérésébe könnyebben csúszik némi hiba az órák részéről, pláne, ha az a 400 m-es atlétikai pályánál is szűkebb, meg fák alatt vezet, stb. Egyébként van már pár Coros és Garmin óra, amiben van track run mód. Viszont ha jól tudom, csak szabványos 400 m-es pálya esetében működik.

    130 ezerbe elég sok minden belefér már szerencsére. 70-80 között mennek azok, amiket érdemes megcélozni újonnan szerintem: Coros Pace 2, Garmin FR 245, Suunto 5. Utóbbi talán a legpontosabb GPS terén, viszont a pulzusmérése nem nyűgözött le (ez lehet csak az óra kialakítása és a vékony csuklóm szerencsétlen kombinációja miatti tapasztalat, és másnál jól mér).
    Kicsit többért, de még beleférve a 130K-ba van Coros Apex két méretben, Garmin FR 745, Suunto 5 Peak és a WearOS-es Suunt 7.
    A Polarokat nem ismerem, illetve ad hoc akcióban ki lehet még esetleg fogni egy kategóriával komolyabbakat is, de azzal nehéz számolni.

    Ha nem akarsz márkát váltani, akkor Suunto 5 (Peak). Előbbi, ha pontosabb GPS-t szeretnél, utóbbi, ha a dizájnosabb megjelenés és talán pontosabb csuklón pulzusmérés a fontosabb.

Új hozzászólás Aktív témák