Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Upo

    addikt

    válasz Vertigo18 #30348 üzenetére

    Még az eleje hagyján, de én közben se tudok egyenletesen futni. Érzésre egyenletes, de utólag a km időket nézve azért mozog 5-6 másodpercet le-fel, még soha nem tudtam egymás után ugyanolyan km-eket futni. Egyik lassabb, utána gyorsabb. Azért ezt majd én is kipróbálom, saccra elsőnek egy 5:40-es tempót célzok, 161-162 pulzussal saccolok hozzá. De lesz ott 5:35 és 5:45 közt minden szerintem.
    Sőt, most hogy belegondolok, lehet hogy egyenletesen is kijött volna a félmaraton, mert próbáltam magasabb pulzuson menni gyorsabban, amitől aztán belassultam, ami miatt le is ment a pulzus, aztán a végén megint gyorsultam, de alapjában az első 12 km gyorsasága miatt lett meg az idő.
    De ha nem gyorsítok, hanem egyenletes tempóban csinálom, akkor is jó lettem volna, mert akkor meg nem lassulok be a kétharmadnál.

    Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

  • parandroid

    nagyúr

    válasz Vertigo18 #30348 üzenetére

    Ezt a tesztet én hetente kétszer megcsináltam, mielőtt idetaláltam volna. Futópadon, szóval az egyenletes tempó garantált. Néhány hónap gyakorlással 5 perc / km körülre fel tudtam húzni magam, de kicsit (nagyon) mindig meghaltam. [facepalm] Utána kellett egy fél évnél hosszabb alapozás, hogy valamennyire helyretegyem magam, és ne ugorjon 170-re a pulzusom már a futás gondolatától is.

    Mondjuk a magas pulzuson futással nincs is gondom azóta sem, bár azért azóta okosabban tudom belőni a különböző távokhoz tartozó versenytempókat pulzus alapján.

    Szóval tudni szeretnéd hogyan lehet magas pulzuson futni? ;]

    Upo: 1:1 az én első félmaratonomról beszélsz. ;) 5:20-5:30 között elfutottam az elejét (5:40 volt a céltempó), 16 körül mélypont, pulzus bezuhant, én meg onnét már semmire nem voltam képes, 6:10 körüli tempóra estem vissza, 5:50 lett az átlag. Pedig ez már a féléves alapozás után volt, idén márciusban. Nekem az még úgy is kevés volt. Mármint az alapozás. A félmaraton meg sok.

    p

    [ Szerkesztve ]

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Új hozzászólás Aktív témák