Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szki

    őstag

    válasz Djuree #1480 üzenetére

    Pécsi haver 37 perces 10 kilit tud, és neki az Adidas Supernova Sequence vált be aszfaltra. Ez enyhén pronáló (befelé dőlő) lábtípusra alkalmas. De Supernovából van semleges stílusra való is, mely nekem kellene inkább:)
    Szerintem azért ne feledjük, hogy a testsúly is számít cipős tapasztalatoknál. Más cipőtípus válhat be egy 53 kilós, 85 kilós, vagy 100+ kilós futónak.

    (#1479) whited: ez így jól hangzik, de ügyelni kell a fokozatosságra, azaz a táv, tempó, vagy időtartam növelésére/változtatására. Minden edzésnek célja van. A szuperkompenzáció is nagyon fontos. El kell kerülni a túledzést, és a sérülést ki kell pihenni!
    Az sem mindegy milyen szintről indulsz, és hova szeretnél eljutni. Nyilván egy személyi edző kellene, ami ritka, de azért a netről sok infot lehet beszerezni. Olvass sokat, és tomcica is ad mindig hasznos tanácsokat, hogyan fejleszti magának és a tanítványának pl. a gyorsaságot, állóképességet.

    No, én meg nekiindulok most aszfalton futni egy 15-öst ebben a brutális szélben :(

Új hozzászólás Aktív témák