Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bencze

    senior tag

    Kis beszámoló. Egy haver elhívott a Chiemgau Trail Run-ra (CTR) félmaratonra, ami mint utólag kiderült egész érdekes és menő verseny Bajorországban, plusz idén covid problémák miatt a Golden trail series 4. állomása. Volt felhajtás, péntek este felsorolták és színpadra hívták a top 7 női és férfi szereplőt, bemutatva futó biójukat, én műveletlen paraszt senkit sem ismertem de érdekes volt. Még bőrgatyás bajorok is táncoltak meg daloltak.
    Reggelre gyönyörű idő lett, köd szállt fel a Cheimseeről, 9 fokról indultunk.
    Kimentünk a maraton startra, ahol megmutatták a 2 hegyet amit a maratonfutók megfutnak. Első, második, nekünk ez utóbbi, a kisebb jutott csak.
    A maraton csapat elindult, mi meg büszkén készülni kezdtünk.
    A mi részünk egyszerű volt, felfutni egy hegyre majd le. A 8km emelkedő kicsit aggasztott, de hát gondoltam legfeljebb legyalogolom.
    Az első 2 km jól telt, főleg kocogtunk erős gyaloglással váltogatva bőszen felfelé, aztán teljesen gyaloglásra váltottunk. Itt látszott, hogy ennek a fele sem tréfa, és a következő 2 km abban a tudatban telt el, hogy most valami kemény mászást csinálunk. A pluzusom simán 150 fölött volt általában, pedig itt már csak igyekeztem sétálni a többiek után.
    A 4. km után elkezdőtött amit a helyik gondolom hegynek neveznek, szép ösvényeken mentünk az erdőben, kicsit meredek volt néztem hová lépek mert ha elcsúszik az ember nem is mertem lenézni mennyit lehet csúszni, elég meredek volt. A föld sáros volt, 1-2 nappal azelőtt volt eső ami itt még nem száradt fel. Egy magas szőke szép kislány ment előttem jó darabig futóbottal rutinosan, egyáltalán nem volt gebe, olyan átlag szép csaj, nem tudom hogy bírt úgy menni, egy idő után lerázott. Itt már egyre inkább a csúcs felé vettük az irányt, hol négykézláb, hol gyökerekbe, fákba kapaszkodva, jó nagyokat lépegetve felfelé, helyenkint lépcsőszerűen. Az óra 6.28 km-t mutatott, amikor kijutottunk az erdős részből bozótos részre és ott már kibukkant a szikla itt-ott és állandó lett a lépcsőzés. Innentől kezdve belül sírtam, sikerült nem kimutatni túlságosan, káromkodással elnyomtam, ugye férfiak vagyunk. A 7. km-től csak a sírás maradt, alacsony növényzet közt lépcsőzve. Itt már nagyon elkezdtem foglalkozni a gondolattal, hogy félreállok és leülők, tényleg hajszálon múlott, meghallottam egyszer a kolompokat amiket ráztak a tetőn.
    Hát ott megálltam pár percre épp néhány fotót lőni, nem néztem erősen körül, megjegyzem egyszer vissza kellene menni ráérősen túrázva. Elindultunk lefelé, meglepetésre - hát persze, de hülyék vagyunk - lefele is "lépcső" volt csak vizes sáros szikla, a kétségbeesést felváltotta a félelem. Nem sokkal lennebb volt a frissítő. Hideg víz volt, izó, banán, sima keksz, csokis keksz, aszalt barack, szőlő, meg egy rakat egyéb cucc, kb egy-két percig tömtem magam meg újratöltöttem a kulacsot.
    Amikor a lépcső lejárt átvette a helyét aprókavicsos erdei út, de olyan meredek, hogy fájt a combom, csúszkáltam kicsit lefelé és az erős fékezéstől dörzsölődött rendesen a nagylábujjam (nemtom erre mit szokás a tetőn szorosabbra kellett volna venni valószínűleg a fúzőt).
    Kicsit lejjebb megint sietve lőttem egy képet, csak ne felejtsem el hol jártam. Ezen a részen túrázgattak az úri népek akik felvonóval jöttek fel idáig.
    Amire élvezhetőre enyhült az ereszkedő - azért az is számomra meglehetősen meredek volt - a pulzusom már nem ment le, sokszor 150 volt lefele is, gondolom annyira szétcsaptam magam felfele.
    Amikor az ember azt gondolná itt már nem olyan rossz jött még egy maradék kb 150-200m felfele, de azt már azonnal le is gyalogoltam ahogy bírtam, nem túl acélosan. Azon kívül próbáltam kocogni ahogy tudtam síkon meg lefele. A befutóra nem maradt energia, csak bekocogtam, nem maradt semmi benne. Ami kár mert úgy néz ki 18 mp-el léptem túl a 3 órát.
    Befutónál hangulat jó volt, cél frissítés mint a tenger: rántotta, kolbászka, kekszek, paradicsom, uborka, szőlő, dinnye, mindenféle magvak, meg mentes és sima sör, 2 féle schorle (szódavizes gyümölcslé), víz. Vagy 8x mentem vissza mindenféléért, miután megteltem vettem egy meglehetősen ízetlen burgert (bakker legalább megsózták volna a húst...).
    kép
    kép
    kép
    kép
    Jó nagy pihenő után elindultunk hazafele, a második faluban egy kisebb bili fagyit még megettem csak hogy biztosra menjek, aztán haza. Itthon is ettem valami kaját meg 1 kiló szőlőt.

    Tanulság: Sajnálom, hogy nem lakom hegyek mellett, elgondoltam minden hétvégén megmásznám azt a hegyet jövőre lehet nem sírnám el magam amikor fel kell menni. Bónusz, hogy szép a kilátás. A standard 16km-es körömön kb 100m-t megyek fel összesen. Szoktam gondolkozni néha vajon milyen pacet mennék ha nem kellene dombra felfutni, így utólag elszégyelltem magam és többé nem fogok ilyen lényegtelen dolgokkal foglalkozni amikor gyakorlatilag síkon futok.
    Ha tudom milyen nehéz nem neveztem volna be, de azért örülök, hogy megtettem. Viszont nem becsültem eléggé alá magam.
    Haver felesége megnyerte csak úgy a 30-as nők kategóriáját bő 20 perccel hamarabb befutva mint mi, kapott egy 3L-es sört (természetesen) meg valami futó képet a versennyel feliratozva.
    Ha tehetitek menjetek el, nagyon szép, és jó a szervezés.
    Strava
    Garmin

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz bencze #55307 üzenetére

    Egyébként volt élő közvetítés a maratonról, legalábbis a meredek részeket leszámítva.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz LanyUs #55342 üzenetére

    Ez az izomláz fura dolog tud lenni. Az oké, hogy fáj a bokám, vádlim, comb különböző izmai elöl, oldalt, a csípő környéke, de hogy a lapockám meg belső könyökhajlat környéke mitől fáj arról lövésem sincs.
    Egyébként ha kapaszkodás nélkül még nem próbáltam felállni és robotmozgásom van (így 2 nappal futás után), még rosszul esik lejtőn menni stb akkor érdemes kocogást próbálni este, vagy hagyjam a mai napot is ki? A válasz gondolom bicikli, hát max este kicsit tekerek, keresek síkot és hazafele feltolom a dombon...

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz LanyUs #55360 üzenetére

    Hát most azon gondolkozom hegyek mellett kellene jól fizető munkát találni... el tudnám képzelni minden hétvégén hegyre menni.
    Tegnap elmentem a boltig biciklivel, kb 6 km. Ma kimentem ebédszünetben kocogni 5km-t. Felfele nincs különösebb baj, vízszintesen még nem normális a mozgásom, lefele meg valamiért lábujjhegyen tipegek. Minden nagyjából oké amúgy, csak az egész combom fáj mint állat. Feküdni jó, azt szeretek. Várom, hogy futhassak megint, október elején UB, le kell kocogni legalább 45km-t, addig szeretnék még vagy 2 hetet könnyű mennyiséget összeszedni.
    Ez az esemény meghozta a kedvet, ideálisan kellene egy maraton december-januárban, csak lefutni időcél nélkül, azt egy jó kiindulópontnak tudnám tekinteni 22-re való edzéshez. Persze egymagamban is le tudom futni nem kell hozzá verseny, az a legolcsóbb.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    Nekem a tegnap irtó szarul esett a futás, pedig lassú voltam, és a pulzusom is nagyon lent volt (5:45 átlagra jött ki a 16km, sokszor alacsony 12x volt a pulzus, inkább magas 12x vagy alacsony 13x szokott lenni mostanában). Arra gondoltam mostanában összevissza ettem - a hétvégét pótoltam túlságosan is, majd próbáltam deficitben lenni lehet nem volt energia. Pedig betoltam egy jó adag müzlit 3 órával előtte, elvileg az csómó szénhidrát nem teljesen értettem. De ez a kaja dolog sajnos bonyolult.
    Pulzusmérő öv engem is kicsit ki tud súrolni, el szoktam fordítani, hogy a szenzor kicsit oldalt legyen ne mindig ugyanott. Illetve amit én csinálok arra nem fontos hordani de ha valami túl jól vagy túl rosszul megy (mint tegnap) akkor mindegyre nézem a pulzust is, hogy hol áll mert nem mindig érzem egyensúlyban a dolgot. No nem mintha okosabb lettem volna tőle a tegnap.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz Zozo0525 #55451 üzenetére

    Csak ne találják ki egy pár ilyen után, hogy valami bonyolult sportorvosi engedély kelljen hobbifutáshoz, megölné az egészet. Valamiben meg kell halni, nyilván nem jó ha túl korán jön, de a hirtelen halál a legemberségesebb dolog (rokonoknak szar de hát túlélik), remélem lesz olyan szerencsém, hogy egészségesen haljak meg (de jó későn!).

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    Az én vasárnapi programom nem volt ilyen extravagáns sajnos de azért kimozdultam.
    Délelőtt haverral kocogtunk egyet.
    Mivel hosszú nap kellett volna legyen így este hozzácsaptam egy nagyobbacska kört, egy új kör amit összeraktam, még biztosan lehet rajta hegeszteni de egész tetszett mivel gyakorlatilag teljesen településen kívül van és kevés benne az aszfalt vagy beton, több benne az erdő mint eddig, szóval nem annyira edzés mint inkább élvezeti érték.

    körök
    tetszik

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz Hi!King #55468 üzenetére

    Az elbeszélések alapján ezek jó mókának tűnnek...

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz xy.zsolt #55611 üzenetére

    Én nem tudom mit futsz de szerintem az az 5 perces tempó esetleg olyannál számít recoverynek ha a 10k időd 3-assal kezdődik (4 percesnél gyorsabb pace), de igazából ha nem érzed recoverynek akkor így is - úgy is sok. Hogy számoltad ki, hogy ennyi legyen?

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz LanyUs #55616 üzenetére

    Havernak nem nevezném de korábban volt egy megbeszélés és hát nem volt izgalmas, nézegettem egy ember idejét Stravan, 1:15 félmaratont futott Bécsben (azért ez neki is PB mondjuk). Munkatársam állítólag. Egyszer meg kellene hívjam ebédre vagy valami, nézzem meg élőben ha szóbaáll velem :D

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz xy.zsolt #55624 üzenetére

    Szerintem a recovery az még a maratoni versenytempónál is legalább egy perccel lassabb. Nem értek én hozzá meg mindenki más de amikor a Jack Daniels féle edzéskönyvből raktam magamnak a tervet az 1:29 félmaratonom után (4:17 pace?) a könnyű futás volt 5-5:30-ban meghatározva, a recovery azt 6 vagy fölötte csináltam. Az tekinthető annak amitől nem, hogy jobban lesérülsz hanem csak regenerálódsz.
    Résztávnál meg a pihenő az pihenő szokott lenni órától függetlenül, kivéve ha valami spéci edzés, hogy feszíteni kell kicsit a résztávok között is, így csak threshold 2km-eknél csináltam, hogy pihenő rövid volt és nem lassultam le 6 perc alá. Szerintem nem attól leszel erős ha a pihenő pace nem pihentető, sőt.

    Nekem ez most mind elmélet, csak kocogok folyton. Majd talán megjön a kedv, szerintem tavaszra csinálok valami kis felpörgetést, esetleg egy vállalható maratoni idő vagy valami jó lenne szezonkezdésnek, majd meglátom.

    [link]

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz emvy #55662 üzenetére

    Ilyen sztorikra most szükségem van. Az 5-ös ub csapatunkból 2 ember kiesett, maradtunk 3-an, abból egyik mondjuk úgy fél mert tavasszal gondjai voltak műtötték meg minden, keveset fut. Ha nem kerül társ lehet lesz vagy 80-90km-em :)

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz Hi!King #55675 üzenetére

    Én nem tudok róla, de egy adott edzésszakasz vége lehet időintervallum, táv, vagy a lap gomb nyomása. A bemelegítést úgy szoktam, hogy gombnyomással érjen véget tehát amikor jó helyen vagyok és készen állok akkor megnyomom a lap gombot, és indul a dolog, mondjuk 4 x 2km közöttük 3 perc pihenővel (tehát mondjuk effortnál távot mér pihenőnél időt). Ebbe nem tudok beavatkozni, ketyeg és szól a váltásoknál. Amikor mind lejárt akkor meg szokott lenni a leveztés része amit megint arra állítok, hogy lap gomb végezze be vagyis addig kocogok a végén amíg hazaérek és akkor simán leállítom és mentem az egészet.

    Példa

    Tehát az edzési szegmens lezárása lehet idő, táv, vagy lap gomb, és az edzési kritérium (target) is lehet pl pulzus vagy pace de nem is muszáj megadni mondjuk olyan hogy megoldod magad érzésre nem fontos, hogy precíz legyen, akkor ne szóljon be az óra folyton.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz emvy #55678 üzenetére

    Szerintem a Garmin órák legjobb feature az edzéstervezés, a Suuntonak annó macerásabb volt, és ahogy néztem a Polaré sem volt annyira penge, gyakorlatilag ez a fő ok amiért Garmint válaszottam.

    Pedig olyan fogyasztóellenes Apple vibe-ja van a cégnek rühellem az ilyet de jó a termék.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz Hi!King #55684 üzenetére

    Nyilván bármelyik szakasz végét végezheted lap gombbal, a levezetés akkor indul amikor lejárt az edzésprogram. Azt, hogy hány szakaszt csinálsz, és hogy néznek ki azért csak tudja az ember előre. Random fartleket minek mérni, max az ember edzésterv nélkül nyomogatja a lap gombot, hogy legyenek meg a darabolások Straván ha csak az a cél.
    De ha az ember papíron írja a tervet és Casio stopperrel méri akkor is megvan hogy aznap mit csinál (meg a héten, a hónapban), már ha edzés nem csak úgy futás, ezért hívják az ilyet edzéstervnek és azon belül strukturált edzésnek.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz inf3rno #55730 üzenetére

    Az a baj ez mintha valami vallási téma lenne, egyesek szerint jó, mások szerint meg kifejezetten rossz. Nem hiszem, hogy csak anekdotális, bulvár szintű infó lenne. Mostanában néztem egy youtubeos arcot a témában aki sokat ad elő részletesen magyarázva ketogén étrendről, meg részleges böjt témákban. Nyilván én nem tudom eldönteni ha valahol hülyeséget mond de logikusnak tűnik, nem a szokásos marketinges szint, a nevére rákeresve meg nem tűnik sarlatánnak legalábbis nincs erre vonatkozó infó.
    Plusz pl ezt néztem:
    https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2716748/
    Most akkor tényleg ördögtől való és egészségtelen és bajod lesz tőle? Mert egyesek szerint igen. Itt valami nem kerek.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz inf3rno #55733 üzenetére

    Nem tudom, hogy szó szerint a 20 ch mennyire lényeges, de van a sok ch kevés zsír és van a zsírosabb, fehérje, kevés ch. Én azt vettem észre, hogy a ch dús kajától nehezebben mozgok és hamarabb megéhezem. Morfondírozom a hús + leveles zöldség étrenden, alapvetően szeretm, legalábbis amíg meg nem unom. Sokáig utáltam pl a salátákat amíg rájöttem, hogy kell rendes öntet és attól lesz íze :) néha csak fűszerezem és ráborítok egy joghurtot és máris ehető.

    Én egyébként délben meg este szoktam enni, persze futás mellett lehet, hogy már eszem 5-6kor és utána 10kor is. Minőségi edzéshez meg lehet kell a ch, rég csináltam ilyet de a tegnap futottam egy terep félmaratont 1000m szinttel és utolsó 2km-en értem be a faluba, csipkebogyót ettem, aztán szerencsére már találtam szilvát meg almát, szóval mindent is megettem amíg beértem, szerintem eléheztem :) nem voltam brutál szinten legyengülve, csak úgy közepesen, de mindent meg bírtam volna enni.
    Fejem koffein megvonástól fáj, elég brutál módon, de egyszer kiteszteltem, hogy 3 nap alatt elmúlt ezért nem aggódom, ha a világon elfogy a kávé akkor majd szenvedek pár napot és jó lesz. Ennyi rossz szokás kell, bár ez lenne a legrosszabb.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz beci #55803 üzenetére

    Egy dologra felhívnám a figyelmet.
    https://www.adidas-group.com/en/media/news-archive/press-releases/2021/adidas-sell-reebok-authentic-brands-group/

    Mondjuk úgy, hogy nem biztos olyan Reebok termékre költenék most amit évekig szeretnék, ha támogatnának.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz Chuck Norris #55822 üzenetére

    Én nem tudom hol az észszerű határ de ez inkább több napos teljesítménytúrának tűnik. Ha jól osztom a győztes 15 perc / km pacet ért el, ezt nehezen tudom futásként értelmezni. Értem, hogy ultra, meg szintkülönbség, meg pihenni is kell de futáshoz nem kellene valami olyan kritérium, hogy mondjuk nagyobb részben futva tegye meg az ember?
    Van ez a 4 napos balatonkerülő, az futósorozat, mert kb 4 maratont futnak az emberek a 4 nap alatt, de ha jól értelmezem ez kb 1 darab folyamatos esemény volt amiben gondolom néha pihentek egy-egy kicsit amikor muszáj volt...

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz bandus #55926 üzenetére

    sztem is NSFW link legyen inkább :)

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz parandroid #56013 üzenetére

    Kocogtam én is pár szakaszt a Balaton partján ami történetesen egy megkerülés részei voltak. Senki nem kerülte meg a csapatunkból, mégis körbeértünk.
    Az elsőn eltévedtünk pedig track is volt az órámon, csak azért nem lett több.
    A másodikon is volt egy kis tanácstalanság egy elhagyatott S kanyarban de ott már nem ment el sok idő.
    Éjjelre már a fenének volt kedve futni, gyenge voltam, éjjelre már lassítottam.
    Aztán később még egy kicsit kocogtam.

    Ötön voltunk, ebből 1 kocafutó aki heti 1x ha fut, 1 műtétből / kemóból lábadozó, szóval nem szaggattuk széjjel az istrángot, mindenkinek bőven elég volt a része így dobogó nem volt veszélyben :)

    p.s. Körbefutás - nem körbefutás, nyelvtanilag és technikailag helyes, mert körbefutják, de nem egyenként. Egy csapat körbefutja, ahhoz nem szükséges mindent tagjának külön-külön körbefutni, attól a csapat körbefutotta, miverl a csapat tagokból áll így ők is körbefutották, csapatban természetesen. Szerintem aki ilyen híreket olvas és érdekli kicsit az tudja mit jelent. Mass médiában nem fogják kifejteni mert a kutyát nem érdekli, max a digi sport ők szoktak beszélgetni még olyan senkit nem érdeklő dolgokról is mint ultra.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz ígyvanferi #56144 üzenetére

    Azért ennek a versenynek az a lényege, hogy az ember amikor elindul tudja, hogy több darab lesz és úgy osztja be. Plusz bármi történhet bárkivel és legrosszabb esetben még sok sok km-t le kell tudj futni: pl lesérül egy társ vagy valami hülyét kapsz aki egyszer csak nem akar futni (ilyet is hallottam, mondjuk kitettem volna helyben az autóból). De pl olyan év is volt, hogy éjjel eleredt az eső és nem akartam lányt kirakni mentem én inkább egy órát.
    Végülis nem bonyolult, csak futni kell, figyelni a többiekre, és nem kell hisztizni. Ha valaki önző nagyon el tudja rontani a hangulatot. Ha nem vagy dobogó esélyes sokat nem kell matekolni vagy feszíteni sem, az ember tudja kb mit tud és annyival számol vissza, hogy komfortos legyen a tempó és többször tudja megcsinálni. Nekem a tempó pont annyi volt amennyi diszkomfort érzést még nem bántam az adott lelkiállapotban, ezt a szintet próbáltam tartani, hogy azért szégyenletesen lassú sem legyek. :)
    Ide szerintem akkor van értelme menni elsősorban ha a társasági élményért mész. Van aki dobogóért megy, oké, de élménynek az is szar ha nem jó a társaság. A többi menjen szólóban vagy párosban ahol tökmindegy ismered-e az illetőt.

    Szép időben, pihenten mindenki tud futni, ez nem arról szól. Fontosabb, hogy megcsináld amit kell a csapatért, hozd ami elvárható ne teljesítsd alul magad, és legyél konzisztens, hát bármi történhet nem feltétlen könnyű, de ez az érdekessége. :)

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz Steady74 #56167 üzenetére

    Üdv, a jobb cipők ára nagyon durva, de nem ez az amin én spórolni próbálok. Boltba szoktam járni és ha megvan a tuti cipő veszek még netről ha akciós, sajnos az idén 3 párat vettem boltban és egyik sem a tökéletes általános cipő (2 terep, 1 utcai ami nagyon kényelmes csak lötyög a sarkam benne, általános futásra jó de pl felfele nem tudok futni, sztem tempót sem). Nem baj csak kicsit durva volt 3 cipőt kifizetni :D de nem baj majd elhasználom. Jobb mondásom még mindig nincs mint hogy más elcigizi vagy elissza simán ugyanezt, valami hülyeség mindenkinek kell.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz venember83 #56184 üzenetére

    Én nem látok ellentmondást, mind hosszútávfutásról beszélünk, de ott is nagyon különböző távok vannak teljesen más stratégiával. Számomra is óriási különbség van a félmaraton és maraton között, 5k-fm az mind kb egykutya csak más intenzitással, a maraton tök más mert hirtelen fontos lesz a frissítés, és - legalábbias számomra - sokkal kevésbé tervezhető, én az 5. maratonomon estem szét 28-30k-nál, máig sem tudom miért, amire a legtöbbet készültem.
    Itt azért többnyire hosszútávfutásról beszélünk, nem sok sprinter meg középtávos akad hobbisták között, elsősorban egészségért csináljuk és ahhoz a minimum 5k-t csak le kell futni, ha bírja az ember a 10-et sem árt, hogy kijöjjön az a közel 1 óra mozgás.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz emvy #56272 üzenetére

    Gratula, ez egész emberesnek tűnik! :)
    Kicsit kezd mocorogni bennema gondolat, hogy kéne maratont futni valamikor jövőre, habár PB-t futni az nekem is munkás és fájdalmas lesz már. Majd meglátom.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz margithid #56488 üzenetére

    Lehet hogy érdekes, de a 4mm drop elég ritka csillapított cipőben és nagyon szeretem. Pont, hogy nem magas a sarka mint a legtöbb cipőnek. A Saucony még oké a 8mm-el, egye fene, de a 10mm-es cipők mind magassarkúnak érzem és szar benne futni.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz inf3rno #56543 üzenetére

    Hatásosságáról nem tudok nyilatkozni, egy téli versenyhez vettem amire aztán nem mentem el, talán 1x teszteltem de érdekességképp egy szöges csúszásgátló:

    [link]
    [link]
    [link]
    [link]

    Belebújós, cipőre húzod.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz Zozo0525 #56606 üzenetére

    Egyrészt az influencer szitokszó lett, értem, de nem minden reklám szar. Én pl sokszor megnézem az LTT reklámokat mert relevánsak és ritkán reklámoznak szart (előfordul). Van aki pénzért bármit, van aki nem, engem csak az zavar amikor nem világos, hogy most ezért fizettek neki vagy sem. Twitch néha megy félig háttérnek amikro valamit csinálok, pl játszom, és néha nem értem miért játszanak szar dolgokat az emberek, de feltételezem sokszor fizetnek nekik. Semmi bajom nem lenne ha tök átlátható lenne egyből, hogy mi a fizetett tartalom és mi az ami nem.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz Fred23 #56714 üzenetére

    Mi baja kéne legyen tőle? A savanyú dolgokat én is szeretem, mindig is szerettem.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz LanyUs #56723 üzenetére

    Tanácsot nem tudok adni de látok olyan mintát ami szerintem tök jó és így felnőtt fejjel jó lett volna ha én így növök fel.
    Van ismerős akinek gyerekei vannak (nem tudom pontosan, 5-6-7? 2 db), a szülők mindketten mozognak, nem kampány-, vagy melószerű sport van a kicsiknél mint nekünk, hanem gyalog vagy bicajjal mennek suliba még télen is hacsak nem esik (1.5-2km) és szoktak túrázgatni, szabit / hétvégét hegyekben eltölteni, esetleg kicsit biciklizni hétvégén vagy valami ilyesmi. Szóval nincs úgy futás vagy sport mint nekünk felnőtteknek, de megvan a rendszeres mozgás és a szülőktől is azt látják. Most kérdezem a srácot vasárnap mit futunk hát mennek hegyekbe a hétvégére mert jó időjárásnak nézünk elébe.
    Tudom nem futás de jó, hogy aktívak a gyerekek és azt látják otthon, ezek talán valamit fognak csinálni már tizen, huszonévesen is, nem mint én.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    Ezekről a koránkelésekről csak annyit, hogy én megszoktam a home officet és legszívesebben 8:55-kor kelek, hogy 9-re a számítógép előtt legyek, de ha erősnek érzem magam akkor 8:50 és akkor belefér a zuhany is. Most nehéz mert el kell kezdeni bejárni heti 3x és ez azt jelenti, hogy hajnali 8-kor fel kell keljek. Délutánig fel se vagyok ébredve, pedig reggel 2 kávé, délelőtt még egy, ebéd után a 4., délután meg még vagy 1-2.
    Nem bírok idejében lefeküdni, egyszerűen rosszul esik. Próbáltam párszor, forgolódtam 1-2 órát és hótt ideges lettem felkeltem majd lefeküdtem megint 2-3-kor... nincs is bajom este 9-10-kor kimenni futni.
    Nem jó, de azért ilyen is van, csak hogy a másik oldal is képviselve legyen.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz margithid #63230 üzenetére

    Az adidas egyik legnagyobb problémája szerintem, hogy évről-évre elég nagy változtatások tudnak lenni és tök más cipőt csinálnak egy-egy modellből. Mindenesetre az idén a solar glide-t, valamint a boston-t dicsérik (a kinézete ellenére állítólag most is tempósabb cipő).
    (a másik, hogy a sok divatcipő közül nehéz megmondani melyik a valódi sportcucc pedig pár éve van igyekezet, hogy erősítsenek a valódi sportcuccokkal, van rendes r&d).

    Amíg ti futottatok én vettem egy pár új cipőt, ezek mivel új széria nem olcsók, leküzdöttem 140 euróról 62-re úgy megérte ha beválik. Lett jó nagy vízhólyagom a belső talpélen mindkét oldalon (lehet nem 17k kellett volna legyen első futás) de nekem mindig küzdés van, később derül ki, hogy a cipő győz vagy én.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz margithid #63282 üzenetére

    Régen volt gt2000, túl tégla feeling volt, de ki tudja most milyenek. Ez az idéni solar glide ami tök más mint a tavalyi, a széria legpárnázottabb cipője (az a mindennapi trainernek mondott amiben lehet sokat lassan futni), meglepően jól elfér a lábam benne. Azon kívül Sauconyk jöttek még be, de nekem nehéz jó cipőt találnom.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    Tegnapelőtt kocogtam egy hosszabbat, nem esett jól és eléggé elfáradtam és lehet azért - lehet nem - de szokatlanul merev és kemény a vádlim még most is. Az az érzésem így nem jó futnom ma este. Erre van valami gyakorlat, vagy mit szokás ezzel? Nyújtani hidegen nemtom ha jó de jó lenne valamit csinálni vele.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz parandroid #63568 üzenetére

    Milyen hangszer, ha nem vagyok offtopic? :)

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz #64052736 #63715 üzenetére

    A meleg nem tudom miért de jobban megvisel mint pár évvel korábban. Vagy a vénséggel jár, vagy nem vagyok elég jó formában (alapozgatok fél éve de lehet, hogy nem elég még).
    Ma alig vánszorogtam le a 27km-em, szarul esett, 6 fölé sikerült. Valamelyik hétvégén volt 25km közel 50mp per km-el gyorsabban és az nem esett ennyire rosszul!
    A kettő között 2 hét a különbség (no meg úgy tűnik, 13 fok). Azért teljesítményben ez óriási különbség tekintve, hogy nem csak lassabb volt de sokkal szenvedősebb is. :(
    [link]

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz Alg #63803 üzenetére

    Nem biztos, hogy jobban tudod, mint ők. És csak akkor derül ki ha végigcsinálod. :) a lassú futás előnyeit mindenfelé sulykolják. Én azt hiszem kicsit elsietem megint, lehet valami ilyesmibe kellene belefogjak :)

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz bandus #63812 üzenetére

    Ez oké, már csak azt kellene tudni mi az a valós alapozó zóna. Egyszer el kell menjek egy mérésre mert addig csak tippel az ember. Nekem különböző formulák teljesen különböző értékeket adnak meg (10, akár 20 bpm szórásban ami érzésre ég és föld).

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz Chuck Norris #63968 üzenetére

    Gratulálok, ezek emberfeletti teljesítések nekünk halandóknak. Nem hiszem, hogy bárkinek élvezetes lenne, inkább szörnyülködni jó, de persze van olyan, hogy az ember hülyeséget akar csinálni még ha nincs is értelme, attól még tiszteletre méltó. :)

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz ígyvanferi #65296 üzenetére

    Én egyszer utánaolvastam és egy olyan véleményt láttam, hogy vizesnek úgyis vizes lesz belül a cipő csak nem mindegy milyen hamar folyik ki. Nincs goretex cipőm, amíg mozgok addig valamennyire melegben van, legalábbis eddig sosem volt gondom ezzel.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz inf3rno #65252 üzenetére

    Amikor lefogytam 108 kg-ról 90 alá akkor kezdtem el futni, hogy valamit csináljak, aztán valamennyire megszerettem. Habár nálam az van, hogy 80 kg alatt kell legyek és formában, hogy igazán jól essen (173 centi mgasan ez nem is csoda).
    Futóismerősöket is találtam, mivel nem kocsmázon és sehová sem igazán járok így ha alkalmam van jó másokkal futni. Kicsit kevesebbet kockulok, így is ülök napi 8 órát pc-nél dolgozni plusz privátban még párat. Nekem nagyon bejöttek az UB típusú csapatos események, tökre élvezem, a futás része másodlagos, ez azt hiszem nekem olyan mint másnak társaságban inni vagy ilyesmi.

    Most motivációnak beneveztem egy maratonra, másként mindig csak elkocogok, amióta nem járok rendszeresen versenyekre el vagyok lustulva. (@parandroid Ulm, szeptember 25, remélem összekapom addigra magam annyira, hgy lekocogjam; alapnak ennyit szeretnék elérni)

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    Érdekes fejlemény, megdobtak egy Berlin maratoni nevezéssel. Lesz ott valaki innét?

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz stefyY #66438 üzenetére

    ehhehehe sehogy... hát sok sikert, a km splitjeidet azért posztold, kíváncsi leszek

    más, már kérdeztem így gondolom nemleges a válasz de valaki berlin maratonon jövő héten?

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz parandroid #66972 üzenetére

    Én a cégtől kaptam egy nevezést meglepetésszerűen, örültem, hogy mehetek és megspórolok 150 eurót, igaz, hogy mostanra úgy néz ki a budget, hogy legolcsóbb hotel 2 éjszakára 380 euró, vonat 180, autó / parkolás vonatig még 46... de lekúszom ha belegebbedek is, amúgy meg kíváncsi leszek Kipchoge fut-e 2 órásat, az időjárás kb ideálisnak tűnik, vagy most, vagy soha nem fogja. (habár ahhoz nem kell ott legyek, úgysem fogom látni, rég túl lesz a masszázson, zuhanyzáson, kaján, szundin valami jól elzárt vip sátorban mire én becsoszogok)

    @stefyY
    Egyáltalán nem, inkább csak részemről kíváncsiság keverve kis kárörömmel, ha őszinte vagyok. Eddig 6 maratont futottam, én olyan 25-30-ig elmegyek kaja nélkül de tovább szerintem nem illetve tuti nem úgy ahogy az azelőtti részt. Legjobban akkor estem szét 28-30km magasságában amikor a legjobb időm akartam futni (legnagyobb intenzitás - gondolom legtöbb szénhidrát felhasználás?) de teljesen szétestem egy percet lassulva, pedig minden állomásnál ettem egy kis darab banánt. Pontosan sosem fogom megtudni de úgy néz ki ez lehetett az a híres / hírhedt maratoni fal amit az előző alkalmakkol sosem értem el (de mindig frissítettem).
    Mára úgy gondolom, még jól edzett állapotban is valószínű a szervezetem erre a 25-30km-re való energiát tudja eltárolni. Ez biztos vagyok benne, hogy egyénenként változik, de normális tempóban 42km-t frissítés nélkül, nem tudom, hogy a kiszáradás vagy a glikogén hiány fog-e hamarabb végezni veled, de tényleg kíváncsi lennék beszámolóra, tanulságnak.

    @jimpo
    Stryd, az enyém 2017-es, nem tudom, hogy van-e értelme váltani, a pontos táv és pace mérés miatt használom (volt olyan periódus amikor fix, vo2 alapon kiszámolt pace-eken mentek különféle edzéseim), sose sikerült elmerülni a teljesítménymérésben (mára marketing gimmicknek tűnik). Az enyém még vezetéknélkülin tölt, mára kábeles lett úgy hallom, nem tudom, ez pozitívum vagy sem. A szélszenzor sem tudom mennyit hoz érdemben számunkra. Fene tudja. Csábító a 20% kedvezmény kicsit. :)

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz Hi!King #67020 üzenetére

    Nézd én elfogadom, hogy előfordulhat, hogy én voltam a felkészületlen de azért mégis fura, hogy első 4 maratonomon nem volt ilyen csak az 5.-en amire fél évet készültem, heti 5 edzéssel (másik 2 nap csak minimális kocogás; ekkoriban volt a 2 éves streak-em) és ez 70-100km-es heteket jelentett (abban az évben 3900km-t futottam pedig októberben kiégtem eléggé a maraton után). 2 minőségi edzés kedd-csütörtök (résztáv-threshold), vasárnapi hosszú azt is minőségben nem kocogás, sok 25-35km táv. Áprilisban futottam a 90p alatti félmaratonom, szeptemberben ismételtem ugyanezt, megesküdtem volna, hogy életem formájában vagyok. Utolsó 2 hét tervezetten fokozatosan visszavettem, frissítést még precízebben csináltam mint máskor, már épp eléggé hozzá voltam szokva a BSI-s frissítésekhez.
    2 km alatt úgy szétestem, hogy 1 percet lassultam, azt is alig bírtam tartani. Szerintem pedig pont olyan volt mint olvastam csak előtte sosem tapasztaltam.

    Biztos van az az ultrás sebesség és a csillagállás amikor el lehet kocogni annyit gond nélkül, de a sporttárs elég lelkes tempókat fut ahogy nézem, így igen érdekes első maratonnak néz ki (általában is sokat tanul az ember belőle).

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz Peterhappy #67192 üzenetére

    Az én tudásom szerint maraton előtt utolsó 2 hét már csökkenteni szokás a mennyiséget (taper).
    Egy olyan ökölszabályt is hallottam, hogy hosszút az ember fut 2 db-ot, 6, meg 3 héttel a verseny előtt. Nem írott szabály de logikusan hangzik és kompatibilis minden más elvvel amit ismerek.
    A Jack Daniels könyvben azt olvastam, hogy az ember csináljon 2.5 - 3 órás hosszú futást maratoni próbaként, ha lassú, akkor ez kevesebb km lesz, de ennyi idő fölött megnő a sérülésveszély, szóval nem kell feltétlen 35km-t erőltetni. Van, akinél annyi a normális, másnál nem kell felni valamivel kevesebbet kitűzni. A nagyon hosszú futás, úgy mondják, kevésbé számít fizikailag mint a rendszeres, jó heti mennyiség, azért szokás főként csinálni, hogy az ember elhiggye, képes ra. Ezt az óvatossági elvet, ha az ember elég nagy mennyiségekhez szokott és magabiztos a szervezetében le lehet valamennyire szarni mert ez általános mint minden szabály, de szerintem érdemes az ember ne felejtse el és hozzon reális döntéseket. Én 30 meg 35km szeretek maraton előtt futni, ez jelenleg nálam 6-os pace volt, pár hete 33km lett pl.
    Más, hogy szokás ciklikusságot is tartani, pl 3 rendesebb hét, egy csökkentett terhelés. Mindez,.hogy a szervezetnek legyen ideje szusszanni, és az edzés raktározódjon el rendesen. Ez persze azt feltételezve, hogy az edzések mennyisége elég magas hozzád képest, hogy kihívás elé állítsa a szervezeted és szükséges legyen ez. Sokféle formulát ki lehet találni, lehet pl nem 1 hetes mikro ciklusban (vagy mi a fenének nevezzem, nem tudom a szakkifejezést) hanem mondjuk 10 naposan edzel, a lényeg az elv, valahogy gyakorlatba ülteted ahogy logikus.

    El lehet menni a maratonra, de nem az utolsó hét számít, hanem a többi 20. Én gyanítanám, hogy szétcsaptad magad ennyi hosszúval, a helyedben mondjuk 2 nap futnék valami 10k körülit, esetleg kicsit változó tempóval ha nagyon jól esik, de én a mai maraton előtt a héten egyszer futottam, kedden, mert úgy alakult. Talán Saga Canaday mondta (vo2max productions youtube csatorna), hogy 1 hét kihagyás nem ront a formádon, 2 már igen; lehet, hogy ez egy átlagos YouTuber véleménye csak (azért ez 2:16-os maratonistát jelent) de egy olyan ember véleménye aki foglalkozott a témával elég sokat és futott is bőven. Én ilyen alapelvek mentén gondolom, hogy akár teljes hetet kihagyod az sem baj.
    A frissítést kell tesztelni. Ez a másik - talán racionálisabb - ok a hosszú futásokra (25+). Ez már elég nagy táv ahhoz, hogy az ember érdemes kipróbálja milyen menet közben frissíteni (én megállásra nem javaslom, max gyors sétát), valamint hogy a gyomor mit hogy bír (az inkább a 30, vagy több km futással jöhet ki de pl ha megfosat egy gél vagy ISO az esélyesen kiderül).
    Én a banán + víz, esetleg kóla frissítést preferálom, ilyen van pl Budapesten is, ez egyszerű és szerintem elég ekkora távra, max nagy melegben kell valami a sót pótolni.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz parandroid #67225 üzenetére

    Köszi. 4 órának indult az A terv, mert csak 6 perc körül szoktam futni pláne hosszúkat és kövér is vagyok (10 kg plusz a pb-mhez viszonyítva). Plusz nem futottam rég utcai versenyen, talán 18 óta. Maratont főleg.
    Ezt a berlini maratoni nevezést nyertem pár hete, nem volt tervben. Össz-vissz az ingyen nevezés mellett is elment kb 700 euróm rá, így olcsó sem volt, de így utólag azért megérte. Nyilván ha az ember idejében tudja, esetleg nem egyedül megy akkor sokkal olcsóbban ki lehet hozni! Azért ha az ember fut több maratont is, akkor egyszer az életben azt mondom ki kell próbálni valamelyikét a 6? nagy közül.

    A hype jó nagy volt, egyébként a budapestihez hasonló csak mindenben kicsit jobb. Mi parasztok csak képernyőn láttuk Kipchoget (talán az elitet megmutatták a népnek csütörtök este de nem voltam ott). Annak ellenére nem volt szar érzés ott futni ahol ezek mentek előttünk. Overall azt mondanám a pórnép is kompetitívabb, mint otthon. Futott előttem csaj a végén akinek a seggén rengett a háj, meg voltak szemmel láthatóan jóval idősebbek is a környékemen, mint én. Azért hagytam el faragott testű pólótlan görög istent aki gyalogolt a végén, így csüngő hasú, úszógumis, pálcika karú irodistaként jól esett a káröröm, legalább ez egyszer nyertem érzés :D
    Egyszóval jó volt, apró kényelmetlenséget voltak csak mint gyomor, forgó, térd, lábujjak apróságai de nem volt semmi gond. A pulzussal kicsit küzdöttem a végén, féltávnál már láttam, hogy ez 3:45 eddig és ráhajtottam, picit feszesebbé is próbáltam venni onnantól, hogy tuti legyen meg, de kicsit neccesnek éltem meg, nem maradt sok benne.
    Ennek ellenére 15 perccel a vége után tudtam járni, ez kis túlzással a majdhogynem el sem fáradtam kategória. Nagyon jó önbizalom növelésnek.

    A Brandenburg-kapun átfutni kurva jó érzés volt, pedig nem vagyok egy érzelgős ember. Azon az utolsó párszáz méteren elmúlt a fáradság pár percre.
    A szurkolás nagyon jó volt. Az elejétől voltak emberek az úton, de kb a 20. km-től aztán végig kétoldalt, páran még a nevem is leolvasták és úgy buzdítottak név szerint. Volt, ahol a balkonra raktak ki egy legalább méter magas hangfalat, mindenfelé buzdító feliratos zászlók lelógatva, ment a zene, és ott ült a társaság (család / szomszédok?), szüntelen vigyorogtak és visszaintegettek. Én azt hittem,.hogy Budapesten jó és támogató a nézőközönség / város lakossága, egyébként szerintem az is, de ez simán überelte.

    Telefonról írom - elverek 2 órát a 2 poszttal, de telik a 3.5 órás vonatúton hazafelé; remélem a linkek jók.
    Iratkozzatok, reménykedjetek a januári sorsoláson, és tegyetek félre pénzt / idejében intézzetek utat meg szállást, mert tök jó buli ez a Berlini Marathon.

    [Strava]

    [Pulzus / splitek]

    U.i. azt hiszem 7. maratonom volt. Ezt nem azért, hogy dicsekedjek. Én anno azt a célt tűztem ki - miután a saját véleményem szerint jó rutint szereztem fm-on - hogy maratonról is szeretnék olyan rutint, magabiztosságot szerezni. Nos jelentem ez még nem sikerült. Biztosan van az az ember és életmód / edzésmennyiség, verseny amivel megszerezhető, de nem kétszer olyan nehéz mint a FM, han más műfaj, szerintem. Eddig még minden maratonnak úgy álltam neki, hogy van egy terv amiben reménykedem és aztán ahogy sikerül, ez nem változott még meg. Nem is könnyű, a FM sokkal jobban tervezhető, ez 30km után kis szerencse kérdése is; túl hosszú, bármi megtörténhet. Privát vélemény meg anekdotális infó mint minden amit én írok persze.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz sherlock82 #67254 üzenetére

    Eddig én sem. :) Rongyosra forgattam a gugli mapot, kitűnőre vizsgázott tömegközlekedésből (habár ma reggel a bombariadó miatti terelést csak a helyi app tudta, a Jelbi). Biza úgy látszik itt ez is van sajnos. Nagyobb, fontosabb város, több az idióta.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz Never79 #67272 üzenetére

    Valamiért szar, ki tudja mi volt.. https://www.strava.com/activities/7864463795

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

Új hozzászólás Aktív témák