Új hozzászólás Aktív témák

  • lela

    aktív tag

    Na ma több boltba is bementem fűnyírót nézegetve.Hát őszintén nekem van 3 stihl gépem is, de most már értem a viking miért annyi amennyi. :R
    1. műanyag fűgyűjtő ház, a drágább az kétfelé nyitható hogy könnyebb legyen kiborítani a füvet.
    A fűgyűjtőn a lyukak lefelé néznek hogy lefelé fújja a port.Tisztességes anyagból van.
    2. a drágábbak háza az kurva vastag (kb 2cm) törhetetlen uv álló műanyagból van, ergo soha nem rohad el.az olcsóbb azt hiszem 3 as széria az acélból
    3. Az egész gépen minden részén látszik hogy gondolkodtak rajta hogy minél innovatívabb és tartósabb legyen.
    Az eladó azt mondta hogy valamilyen szélcsatornás teszt is van, hogy a füvet optimálisan bele tudja pakolni a fűgyűjtőbe, tehát fullosan megtölti.

    Pl az alko gépeknek néztem az önjáró hajtóműve műanyag házas.

    Ami kurvára idegesít hogy ahol voltam kerti gép bolt, ott nézegettem az MTD, Alko gépeket és egyik B&S gépen sincs olajleeresztő csavar.A Vikingről ezzel kapcsolatban nem tudok semmit.Azt mondta az eladó hogy ki kell borítani belőle.Ja és persze hogy az olajbetöltő a kipufogó felől van.Na most ezeket a gépeket sem előre sem a kipufogó irányában nem ildomos megdönteni, mert olaj kerül az égéstérbe.Ha meg kiszívatom tuti ott marad az alján a szmötyi. Meg fogom nézni a Viking ilyen szempontból milyen, de ha valakinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata leírhatja.Tavaly vettem egy Robix DM156 gépet és már annál is nézegettem hogy hol a fenébe van az olajleeresztő csavarja.Most akarok olajat cserélni, de akkor ezek szerint nem lesz egyszerű.Lehet szétszedem és fúrok rá egy 16-os furatot, csak kérdés hogy hova.
    Egy szó mint száz a viking az nagyon tetszik, csak kurva drága. :U

Új hozzászólás Aktív témák