Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tibor123

    tag

    válasz kiskagylo2 #6163 üzenetére

    Hát az nem egyszerű. 0.5 Mb/s a feltöltési sebességem. Kb. 6-7 óra alatt ment fel így is a videó. Nem tudom, hogy milyen géppel játszottad le, én a bluray lejátszómmal szoktam, gond nélkül, fésűsödésmentesen játsza az 50i videókat is. Alig vehető észre külömbség az 50i és az 50p videók között. De, ha a smart boxommal játszom le, az 50i video minősége sokkal rosszabb, videóinfomációk menüben 25 képkockásnak látja az 50i videót. Nem vagyok otthon a témában és bocs, ha hülyeséget írok, de szerintem a lejátszód nem kezeli a váltottsoros videókat. De biztos van itt a fórumon aki jártasabb ebben a témában… Talán tudnak tanácsot adni.

  • tibor123

    tag

    válasz kiskagylo2 #6165 üzenetére

    Igen, már emlékszem, hogy vettél te is egy HC-V720 kamerát. Beszéltünk privátban.
    A téma kedvéért, meg unaloműzés képpen több géppel is megpróbáltam lejátszani a videót. Gyorsan rádugtuk a lapos tévét a kisfiam számítógépére. Kicsit szerényebb képességű mint a tiéd (AMD FX6300 proci, gigabyte geforce gtx 650 videokártya, asus sabertooth 990fx r2.0 alaplap, win7), de szerintem a célnak megfelel. A vlc playerrel tényleg jól látható a fésűsödés, főleg oldalirányú kameramozgásnál. Windows media playerrel megszünt a fésűsödés, sokkal jobb lett a kép, de nem tökéletes. Gyors kamera mozgáskor (több videóval is próbáltam) mintha egy-egy képkocka hiányozna a videóból. Letöltöttünk még néhány lejátszót, de az említett problémák ugyanúgy megvoltak. Most építettük ezt a számítógépet, egy hónapos, kb. 200000 ft. volt, nagy csalódás, hogy ilyen gyenge a videólejátszásban, különösen annak fényében, hogy következő tesztalanyom, egy Bluepanther dvbt box (8000 ft) hiba nélkül játsza az említett 50i videókat. Akárhogy rántgatom a kamerát jobbra-balra, se fésűsödés, sem akadozó kép, tökéletes, folyamatos a video. Ugyanilyen szépen működik a bluray lejátszóm is és a tévébe integrált médialejátszó is. Van egy MINIX NEO X7 smart boxom, na ennek már nem olyan meggyőző a tudása, ha egy 50i videót akarok megnézni. Hasonló képet ad, mint a számítógép WMP-el. Számítógép plusz tévével most próbáltam először az említett videókat, de nem vagyok vele megelégedve, maradok a médialejátszó boxoknál.

  • maxika2004

    őstag

    válasz kiskagylo2 #6255 üzenetére

    Pedig ennek mennie kéne simán, még a win7 mediaplayere is viszi simán....
    az mindenképp fontos hogy a video fps-e egyezzen a megjelenitő mhz-ével !

    különben tuti akadozik !

Új hozzászólás Aktív témák