Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ottó58

    senior tag

    válasz narumon #3785 üzenetére

    A filmekben nem igazán használják a felvétel közbeni zoomolást, ezek előre megrendezett dolgok, vagy a színpadi felvételeknél ahol több kamera van, ott a már előre beállítottan vágják a kamerák képeit (hol közelit, hol távoli képet vágnak be), de az átlag videósnak nincsen ilyen lehetősége pláne olyan helyen, ahol azt sem tudja, hogy a szereplők hol helyezkednek majd el - gondolok egy szüretire, vagy egy falunapra, egy versenyre-, itt nincsen lehetőség kiegészítő ember segédletére és itt fontos szerepe van az autofokusz, a képstabi és a zoom adta lehetőségnek.
    Habár szoktam látni némely csatornán, hogy a szuperközeli imbolygó mozgásból az operatőr átviszi totálba a képet.
    Nekem a 2 rövid film közepéről hiányzik egy ilyen megoldás, olyan a hatása, mintha síkban lenne mozgatva a kamera, a harmadik (térben) mozgatás feldobná a filmet, de elismerem, hogy az ezekkel készült felvételek jók, a gépek paraméterei (nagy szenzor stb.) miatt, de én akkor sem adom fel emiatt a kamerák adta lehetőségeket.
    A 8-as, supernyolcas filmfelvevőtől, a mostani Pana- és Sony kamerákig párhuzamosan mindíg voltak fényképezőgépeim, és annak ellenére, hogy a Sony HX1-es gépem nagyobb szenzorral rendelkezik (1/2.4)1080p-s videót, felvételkori 20x zoomolást tud képstabi mellett mégis fényképezésre, a kamerát (Sony CX250) videókészítésre használom.
    (Ez csak az én véleményem volt, de tiszteletben tartom mások hozzáállását, ki mire, milyen gépet használ, s ez még függ még pénztárca belsejétől is).

    [ Szerkesztve ]

    » facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

Új hozzászólás Aktív témák