Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • -NoVa-

    őstag

    válasz laleeee #92048 üzenetére

    Bonyolultabb a téma annál. Ha csak wattban mérjük, akkor kicsivel gyengébb a Gryphonnál. De mégis a Gryphonon sokszor én is rákapcsolom az XBass, XStage effekteket, az A&K-n meg fel sem merül, hogy kéne. Sokkal hatásosabb, áthatóbb rajta zenét hallgatni, de hogy mitől van, az végtelen sok lépcső együttes hatása.

    Kicsit olyan, mint amikor Tulkunál meghallgattam a Cayint, vagy a fejes rendszerét. A hatás azonnali, nem kellett belőle több egy-egy rövid élménynél, de azokat feldolgozni sokáig tartott, mit hallok, hogyan, miért, mitől más/jobb/több, avagy mi hiányzik a saját szettemből elfogadható anyagi kompromisszumok mellett. Persze nem a precizebb tér reprodukciót tart sokáig megélni, az azonnali élmény, de a végtelen sok egyéb apróság összeadott eredményét, amitől anyaga, textúrája, élete lesz a.zenének.

    És ezekben nagyon sok apróság számít:
    - A kondenzátorok minőségére szerintem a Gryphonban sincs sok panasz, de talán egy fokkal még jobbakat használ az A&K. Talán. Ez a hirtelen nagy teljesítményleadásnál és közben visszatöltésnél számít, azaz neked az intenzív, határozott, kemény, feszes hangzás.
    - Az USB kapcsolat jósága/hibái, jitter, stb. Szerintem eléggé kimaxoltam az iPurifier + árnyékolt szeparált kábelekkel a Gryphonnal legtöbbet használt szettemet, akár PC, akár M1 MacBook Pro a forrás. Sok panaszom nincs is rá, mégis puztán az is előrelépés (pici), ha nem USB-ről hajtom a Gryphont, hanem koaxról az RS2-őt forrásként használva. És akkor még az is egy köztes digitális protokoll meg két órajelgenerátor veszekedése lesz, még ha két optimalizált céleszközről is van szó. DAP-nál ez kiesik, ahogy a jóval analógabb komponensekkel játszó rendszerben is, de ez elég hamar elvezet a bakelitezős irányba, hely és nyugalomigényes dolog. Na azokat most kerülném.
    Így egy eszközön belül egy órajelgenerátoron nincs fölösleges protokollréteg, időzítési gond, veszteség, és ez adja meg azt a plusz dinamikaérzetet, amit szerintem most sem írtam le érthetően.
    És itt van az a pont, amikor a forrás elég jó, a füles elég jó, és a kettőt összekötő 120 centis darabon lehet még optimalizálni, és igazán van is értelme az esztétikán és a kényelmen túl.
    Hozzáteszem, a legtöbb beugró android alapú DAP - Telefon + DAC/AMP között nincs ekkora eltérés, sőt. Pár üdítő, kiugró ár/érték arányú kivétel van, csodák nincsenek.

Új hozzászólás Aktív témák