Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • f4lcon

    őstag

    válasz vicze #60704 üzenetére

    az én Sony illeszték szettemben 5 pár volt, azok nem MS meg ML (az S,M,L mellett)?

    az illesztéknél a belső átmérő is fontos, és ugyanúgy befolyásolja a hangot mint az illeszték saját szigetelése.
    az LZ-A2 például sokkal jobban "kinyílt" a JVC SpiralDots illesztékekkel a nagyobb belső nyílása miatt.
    (és hiper kényelmes is, ha akarod egyszer kipróbálhatod, M-eset vettem, 4 párat egy dobozban Amazonról)

    “The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

  • #16820480

    törölt tag

    válasz vicze #60704 üzenetére

    Pedig rengeteget számít a hangban az illeszték. Például a mély hangokat az adja át, mivel a kis driver nem képes akkora hullámot előállítani, mint ami egy 20-50Hz-es frekvenciához tartozna, ezért igazából csak a hangérzetet tudja adni a füles, ehhez pedig kell a megfelelő anyagű illeszték, ami megfelelően vezeti (adja át) a rezgéseket.
    Olyan lehet ez, mint a driver sebessége: hiába pontos a driver, ha egy "kocsonya" az illeszték, akkor lomhán reagál a rezgésekre, lesz holtjátéka/tehetetlensége, elmosódik a hang. Ha merevebb anyagból van, akkor ez a probléma kevésbé lép fel. Én is szeretem a lágyabb illesztékeket, mert kényelmesek, de a hangot általában negatívan befolyásolják.

  • Tulku

    veterán

    válasz vicze #60704 üzenetére

    No szerintem (tapasztalatok alapján):

    Amire a vetőcsőnek (és itt tekintsük valamilyen transzmitter szerepben az illesztéket is) erős befolyása van az a magas és közép tartomány átvitele.
    Ez rendszerint egy törésen keresztül valósul meg, ugyanis a fül belső szerkezete ilyen...ez szerintem egy belső védelmi mechanizmus miatt van így, de ha megnézel bármilyen - a fülről készült - rajzot, lenyomatot ezt látod.
    Az egyéni illeszték a törést részben áthidalja. Ebből adódik az első fontos szerepe egy univerzális illesztékkel szemben. A második fontos különbség a mindenki által ismert egyéni illeszkedés ami univerzális illeszték behelyezésekor sohasem valósul meg, csak részben. És persze az sem mindegy hogy az egyéni illesztékben milyen alakú a vetőcső hosszabbítás, ami a hangot viszi a dobhártya felé. Erről tudnék hosszasan mesélni, nem teszem.

    Visszatérve a hangok továbbításának kérdésére, minél puhább anyagból van egy szilikon illeszték (nyilván a vetőcső hosszabbítás is ennek megfelelően egy puha "csövön" folyik tovább) annál kenősebb lesz a középtartomány és gyakran a magas hangok is felpuhulnak. Egy bizonyos keménységi foknál viszont annyira kiélesedhet, hogy zavaróvá válhat. Ezt el kell találni, erről írtam is a megfelelő szilikon keménység kikeverésekor.

    A mély energiák átadásának egy jó része viszont a füles testén (és persze a vetőcsőre rakott illeszték és fül találkozásánál) keresztül történik...itt nagyon markánsan érezhető az illeszték keményedése...a mélyhangok röviddé, kopogóssá válhatnak (optimális esetben azt érezzük hogy pont elég, nincs túl erős lecsengése, nem maszatol) ezért ezt is figyelembe kell venni.

    Itt jegyzem meg, hogy ezért nem igazán értem az akril gyanta alkalmazását szinte minden ciem gyártónál, ezt csak úgy tudom magyarázni, hogy a teljes fül felületén átadja a mélyenergiákat, illetve ott a mélytartomány vetőcsöve szinte mindig szilikoncső, ami puha.....

    Más kérdésre, privátban szívesen megadom az ezt készítő ember telefonszámát, de egy-két tanáccsal el is látom az illetőt, a kényelmetlenségek elkerülése érdekében...3 szilikon illeszték készíttetésen vagyok túl...és talán a következőket én magam készítem...

    ps: No most láttam hogy Sheratan (szokásos szűkszavúságával) pont erről írt....

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák