Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • őstag

    válasz szakibá... #17013 üzenetére

    Világos, hogy a Dolby, és az EQ két különböző dolog, lehet hogy rosszul fogalmaztam. Arra akartam kitérni, hogy az agyon Dolbyzott felvételek tompán fénytelenül szóltak. Ezen lehetett segíteni EQ-val, vagy hangszínszabályzóval. Ami akkoriban elterjedt az a "B" és "C" zajcsökkentető áramkörök voltak. Az előbbit akkor volt érdemes használni amikor nem volt vészes az alap zaj, a C már durvább sustorgást is elnyomott, de tönkre tette a dinamikát. A B kevésbé. Így emlékszem. :D Azok a régi szép idők, amikor még az előmágnesezési áramot is a króm, vagy vasoxid szalaghoz finomíthatta az ember a jobb fajta forgófejes dekkeknél.

    Házimozinál mérőmikrofonnal a helységhez optimalizálják az adott rendszert. A helység faláról visszavert hullámok által keltet interferenciát próbálják kiküszöbölni. Az EQ-nak akkor van szerepe, ha külön subládáról jön a mély, amit akusztikusan csatolnak a szatellitekhez. Ha a frontsugárzó nem teljesértékű, nem képes visszaadni a robbanások energiáit akkor megette a fene. (Ellene vagyok a mélynyomónak, ma egy buta divat, csak hogy "karcsú" legyen az esztétikus frontsugárzó.) Ehhez olyan házimozi rendszer kell ami erre fel is van készítve. Pl. a Bosh képes virtuális hangforrásokat létre hozni, ott olyan helyre is tehetsz hangfalat, ahol az egyik oldalon fal van a másikon nincs, mert eltünteti a falakat. Ehhez az erősítőkön kívül a dobozban egy nagy teljesítményű számítógépre is szükség van. Ezért is olyan drágák a Bosh rendszerei, de ez már a THX minősítésen is túlmutat.

    Zack

    Gratula IE8-hoz. Csak arra vigyázz, hogy a hangerőt, ne egyszerre húzd a gázkarral. :DDD Ducati-ra tippelek :D Azt mondják sok a basszusa, szerintem meg próbáld ki jó mínőségű wav-al, vagy FLAC -al, és letisztul az alja, hozni fogja a CD minőségű magasokat is.

    kessudio

    Örülök, hogy felfedezted azt amit sokan elutasítanak, és nem hiába papolok. :K Kipróbálhatod telefonon is próba cseresznye alapon, Android alatt is működik. Persze nem tudom milyen telód van.

    Kriccs

    M3 :DDD Amúgy M1. M2-nél csak kísérletet tettek a mély javítására, ami az M3-nál már sikerült is. M1-et használok, és mikor először kipróbáltam azt mondtam, hogy nem hallom a mélyeket. Azóta belemen már 50 óra, és ma már egy kicsit sok is. Használtam TDIII is, ameddig bírta :D de bármennyire is favorizálják egyesek a TD mélyei, az M1 mélyebbre megy. Ne keverjük össze a mennyiséget a minőséggel. Szerintem.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák