Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dave™

    nagyúr

    válasz Luissimo #12607 üzenetére

    Ez ugye pont ugyanaz a problémakör, mint a mérések nagy részénél: a mérés eszközei, körülményei befolyásolják a mérést. Shufny-val szoktunk erről értekezni, hogy melyik ér többet, egy sokat hallott fül értékelése, akinek elég jól kiismerhető az ízlése, vagy több lelkes felhasználóé, akiknek a véleményében van közös nevező. Én az utóbbira szavazok, ő az elsőre. A lényeg viszont, hogy mindenképpen szubjektív lesz, ahogyan a hallás is szubjektív.

    Természetesen közvetetten a saját érdekem is "letesztelni" (=véleményt alkotni) az új modelleket, de ha ez arról szólna, amire írtad, akkor mindegyik hiper-szuper jó lenne és mindegyik mindenkinek tökéletes lenne. Ha jól rémlik, nem így volt. Sőt, pl. akinek TD100 II-je volt azt le is beszéltem a váltásról, mert szerintem dettó ugyanaz a kettő. Akinek lesz mindkettő esetleg rácáfolhat, de a szétbontott ház alapján olyan rengeteget nem befolyásolhat az a hátsó rész. Sajnálom, ha ezek után bárki úgy érzi, hogy a véleményeim bújtatott reklámok. Viszont akinek kétségei vannak, az mindenképpen jelezze itt a vitatott részt, és beszéljük meg, mit miért mondtam, és annak mi az alapja. Minden vitára nyitott vagyok. Egyedül azért vettem magamra (annak ellenére, hogy nagyon nem érzem magam érintettnek benne), mert a tesztelős rész miatt csak rám igaz.

    Az engem is elszomorít viszont, amikor valaki egyszer jogosan kifogásolja, hogy az aprót nem kell ide behozni (mindegy mi volt az előzménye, igaza van), utána meg ő promózza az általa preferáltat. Ez az igazi no comment. Részemről lezárva a dolog, fontosnak tartottam ezeket megjegyezni.

  • Shufny

    őstag

    válasz Luissimo #12607 üzenetére

    Nem új reggel jött be beírni, hogy mekkora dúrva cucc. Ott van az aláírásában a hirdetés, így mindenki nyugottan eldöntheti, hogy mennyire hisz neki. Egyáltalán nem volt hiteltelen a leírása. Az XR -ről én úgy sejtem, hogy túlzottan jó véleménnyel van a (talán nem létező?) objetívhez képest, de a személyes kedvencek már csak ilyenek. Nem tukmálta, szóval én nem éreztem egyáltalán pénz motiválta írásnak.

    A véleményekről, meg például meg lehet nézni a találkozó után írt beszámolókat. Nekem úgy tűnit, hogy legtöbb dologban egyetértettünk, de volt pár amiben nem. Ez van, ez egy ilyen dolog. Szerintem léteznek objekítv dolgok, és csak azon múlik, hogy ki milyen hibát visel el jobban, vagy esetleg kifejezetten szeret. Ráadásul ez változik is. (például schawo öccse is mondta, hogy lehet, hogy azért tesztik neki most HD600 annyira, mert megunta már a K500 -at.)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák