Új hozzászólás Aktív témák

  • emiki6

    veterán

    Épp kocsiban utazva hallgatom az Etymotic er3xr-t, szóval kedvem lett írni róla.

    Az xr-t nova adta kölcsön és pár hete járt nálam stellaz, akkor összehallgattuk az xr-t az er3se-vel.

    SE vs XR:
    Szerintem az XR mélyebbre megy és mindaközben nem több benne a mély (a mély integrálja az SE-jéhez hasonló).
    Az XR nekem jobban bejött, már nem emlekszem pontosan miért, de kiegyensúlyozottabbnak hallottam.

    Etymotic:
    Mikor stellaz itt volt, akkor megfigyeltem, hogy mindkét ety kiemeli az effektet/zengetőt, ettől teresebbnek hangzik.
    Próbáltam mindkettőt a 2 harangos eartippel, azzal nálam rakásfos lett az eredmény egy rendes magas emeléssel, a 3 harangossal viszont nagyon jó.
    Ha jó a seal és van sub bass, az adja.

    XR (de az SE-re is igaz ezek jó része): a tembre nem olyan jó benne, ellenben a szeparáció és a tér nagy, a hangszerek szét vannak dobálva a térben. Tök jó térélményt ad, főleg ha olyan a keverés. Még egy carpenter brut is érdekesebb egy ilyen térrel, hogy bizonyos hangok térben máshonnan szólnak.
    Az vocal nem közvetlen, de kiválóan érthető, részletesnek hallik a szájhangok enyhe kiemelése miatt.

    Szóval mi az etymotic? Nagy tér, szub basszus, szeparáció és kiemelt zengető, amit jó minőségben is hoz és ez kárpótol a talán kevésbé kiemelkedő tembre-ért. Basshead-eknek egyiket se ajánlanám.

    Erősen gondolkozom, hogy akarok e én ilyet, mert a jó seal elérése nem könnyű, főleg a bal fülem esetén, mert azon hallójáratom furább topológiájú. Ha vennék, akkor XR-t vennék, szerintem jobb.

    Érdekes, eleinte "annyira" nem tetszett, de most nagyon adja. Térélmény...

    Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

Új hozzászólás Aktív témák