Új hozzászólás Aktív témák

  • vecseisz

    újonc

    válasz hszilard666 #58128 üzenetére

    Én sem akarok beleszólni :P :DDD a szokásaidba, de az, hogy még nem érzed, hogy gond lenne a gerinceddel, az tök normális. Mert ezt utólag szokták érezni, a gerincprobléma elég alattomos dolog, sok kicsi sokra megy alapon, lassan de biztosan alakul ki... Ha én újra csinálhatnám, mindent megtennék a megelőzés érdekében, mert bár a jópár évnyi jógával rengeteget javítottam rajta, - kifejezetten szokták mondani, hogy nekem szép a tartásom - , előtte a jobb vállam lejjebb volt (szemmel látható mértékben), szép asszimetrikus voltam, és ugye a gerincprobléma az olyan, hogy bárhol is van, az az egész rendszert megborítja, az egész elcsúszik. Az izmok is asszimetrikusak lettek, és szépen fixálták az állapotot. Úgyhogy normál sportolási módok erre nem értek semmit, csak a jóga, mert csak az húzza ki a csigolyákat és egyenesíti a gerincet úgy, hogy közben a helyes tartásra erősíted rá az izmokat. (Az úszást hiába ajánlják, az csak annyit tud, hogy nem terheli a gerincet mozgás közben, úgyhogy amellett még gyógytorna is meg súlyfürdő meg hasonlók kellenek. Namost a jóga all in one, bár ha már sérv van, akkor azt is csak hozzáértővel szabad elkezdeni.) De mai napig az van, hogy ha nincs időm jógázni, pár nap után fáj az egész jobb vállövem és a nyakam. Már sosem lesz az igazi, hiába javult rengeteget. Az én esetemben mondjuk ez kamaszkori gerincferdüléssel függ össze, de hosszabb távon (pár év már mindenképp az) felnőtt korban is ügyesen el lehet cseszni a dolgokat, olyankor szoktak gyönyörű sérveket meg idegbecsípődéseket összehozni azok is, akiknek korábban nem volt problémájuk.
    Na jó, a gerincbuzi tyúkanyó abbahagyta a hegyi beszédet. :P :D

Új hozzászólás Aktív témák