Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Maczbal

    csendes tag

    Sziasztok!

    DAC választásban szeretném a segítségeteket kérni! :)
    Jelenleg van egy Onkyo A-9511 erősítőm, Onkyo DX-7511 CD lejátszóval és Wharfedale Modus One-Six hangfalpárral, tudom nem a világverő "felállás", de igyekeztem minőségi eszközöket vásárolni a rendelkezésre álló keretekből.

    A problémám, hogy CD lejátszóról hallgatva nagyon szépen szól, viszont az olvasó lézere kezd betegeskedni, CD írás macerás, és a veszteségmentes fájlformátumok (FLAC, HDA) egyre elterjedtebbek így új CD lejátszó, vagy javíttatás helyett inkább DAC-ra költenék, és számítógépről hallgatnám a zenét. Sajnos az ASRock M3N78D alaplapom kimenete meg sem közelíti a CD lejátszó minőségét (részlettelen, dinamikátlan, fátyolos hangzás), ezt orvosolandó szeretnék beszerezni egy digitális-analóg konvertert.

    A büdzsé körülbelül 40 ezer forint, jó ár/érték arány, a hordozhatóság nem szempont, minél feketébb annál jobb.
    A számítógép USB vagy optikai kimenetét használnám (szerintetek melyik a jobb, esetleg van más ésszerűbb választás?), a DAC-tól pedig stereo RCA kábelt használnék az erősítőig.

    Kérlek titeket segítsetek a választásban, nem tudom hol induljak el a kutakodásban.
    Esetleg, ha tudtok ebben az árkategóriában megfelelőnek tűnő DAC-ot, írjátok!
    Előre is köszönöm! :)

  • Maczbal

    csendes tag

    válasz Bodz #37924 üzenetére

    Akár külföldről is, de mivel nem értek hozzájuk, így csak újat vennék.
    Ugyan ezen ok miatt magamtól eddig csak "hifisebb" márkák D/A konvertereit néztem, például: Cambridge Audio, Arcam, T+A (bár az nem a megfelelő árkategória.. :) ).

    Mindenféle csili-vili funkciót nélkülöznék, csak szóljon tisztán, 'semlegesen', hogy a zene a lehető leghasonlóbb legyen ahhoz, ahogyan a stúdióban megalkották. USB bemenettel, RCA kimenettel, még jack se kell rá.. Az anyagi keretet pedig már írtam.

    Létezik ilyen? :)

  • Maczbal

    csendes tag

    Sziasztok!

    CD lejátszó helyett a számítógépemről szeretnék normális minőségben zenét hallgatni (viszonylag régebbi rendszer, Onkyo A9511, Wharfedale Modus one-six). Sajnos a CD minőségét így "natúrban" meg sem közelíti a PC-ből kijövő hang, ezért szeretnék DAC-ot használni a számítógép és az erősítő közé.

    Választásban kérnélek titeket segítségül.
    Prioritást a hangzás élvez, igazából semmilyen extra funkcióval nem is kell rendelkeznie, csak külső tápja legyen, USB bemenet, RCA kimenet. Nem ritkán CD minőségnél jobb FLAC-okat hallgatok, ezért jó lenne, ha megbirkózna ezekkel is. 100 ezer forintnál nem szeretnék többet áldozni rá.

    Eddigi legszimpatikusabb:
    http://nadelectronics.com/products/digital-music/DAC-2-Wireless-USB-Digital-to-Analogue-Converter#heading-reviews ~80e

    Előre is köszönöm. :)

Új hozzászólás Aktív témák