Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • imibogyo

    veterán

    válasz Jim Tonic #31205 üzenetére

    Alaplapitól "szinte" csak jobb DAC-ot kaphatsz. Ha mást nem, akkor a gépből összeszedett zajok mellőzését már biztosan nyered egy külső egységgel. Ez még az én 1500 Ft-os eBay-es DAC-omra is igaz, amit csak hülyeségből vettem meg. Jobban nem szól, mint az alaplapi, viszont még maximumra tekert hangerővel (Presenter 2) sincs alapzaj. Itt egy rövid olcsó/ajánlott lista Bodz tollából. ;)

  • vodkaboy22

    addikt

    válasz Jim Tonic #31213 üzenetére

    Szerintem alaplap válogatja. Megnéztem a Fiio D03K adatait, és szinte megegyeznek az ALC892-ével, tehát ha van egy normális tápod, és nem szúrta el az alaplap gyártója a tervezést (az enyém ASUS), akkor pl. ez a majdnem 10k-s szerkezet meg sem éri.
    Ebben kb semmi se igaz :DD
    Semmit mondó adatok alapján nincs értelme hifizni, a füled nem a marketingbullshit elhitetett adatokat fogja hallani hanem a különbséget 2 eszköz között! :R

    SNR 108dB vs. 95dB Ez az adat önmagában annyira semmit mondó mint egy elárulni egy autóról hogy fekete színű vagy fényes fekete... :W Jobb csöves de tranzisztoros erősítők között is van olyan ami épphogy 90dB SNR-t tud mégis megérik a 100 000ft feletti árukat...

    Szóval azt mondanám, ha normális tápod van, akkor a 10k alatti megoldások csak nagyon rossz integrált DAC esetén érik meg. Ez megint nem igaz. Sajnos PC táp már annyira nem befolyásolja az alaplapi hangchip tápját hogy csak na... Míg odaér szegény chiphez táp rengeteg stabilizáló IC-n keresztül fut rengeteg zajt összeszed akár galvanikusan akár konduktíve akár reaktíve összeszedve környező ic-ktől és ráadásul egy ALC chip digit vezérlése is kérdéses...

    Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

  • .DLL

    veterán

    válasz Jim Tonic #31217 üzenetére

    Nálam a kék trafónak csak a szekunder köre van bekötve az első puffer fokozat után, mint egy bazinagy tekercsként, amin keresztül folyik az áram a továbbiakban, és eléggé alacsony frekvendciáig blokkol minden változást, ez van megfejelve közvetlen mellette 2x4,7mF elkóval, így egészen síma feszt és folyamatos áramot tud szolgáltatni a staboknak, amik után szintén van egy-egy 3,3mF elkó. Nagyfreki lépten-nyomon hidegítve van, így szerintem jóval tisztább és jóval olcsóbb (3-4k), mint egy PC táp, amiből egy minőségi az nem 2 Fillér. A main trafó még lehet hogy kap egy vasdobozt. Szkópra még nem volt lehetőségem ráakasztani, de ha szállítható, rögzített formába hoztam, akkor beviszem a suliba. ;)

    [ Szerkesztve ]

    (P.H.)

  • vodkaboy22

    addikt

    válasz Jim Tonic #31217 üzenetére

    Tudod hogyan mérik az SNR-t? És tudod mi az a Fletcher-Munson görbék?
    Na most látom nem igazán vagy ezzel tisztában.

    Segítek. SNR-t mindig 1kHz-es szinusszal mérnek mivel ez a szabványos. :W
    Na most egy ilyen SNR mérésen ugyanazt az eredményt kapod ha az 1kHz-es szinusz mellett van egy -80dB-s 4kHz-es zajod és vagy ha egy -80dB-s 50Hz-es zajod van. Mégis a füleddel a 4kHz-eset sokkal zajosabbnak fogod hallani! Legalább 40dB-vel zajosabbnak! A mérés ugyanaz de a füled nem "mér"... Akkor most melyik is a jobb? (Fletcher-munson görbék maitt)
    Szóval az SNR máris lehet egy semmitmondó adat. (ahogy hangfrekvenciás eszközöknél az is...)

    Hol van a többi viszont már nem semmitmondó adat? IMD? Páros/Páratlan felharmonikus arány? Csoport együtt futás? Egy tisztességes Bode diagram? stb stb stb... Ehelyett mit kapunk a marketingbullshit manusoktól? 1kHz-re mért THD kivezérlés nincs megadva (k...vára semmitmondó megint...), 1kHz-re mért SNR... Clipping 0.5% melletti max kivezérelt jelszint álá max output x.xVrms... (juj de jó...)

    Pont egy alaplapon minden nagyfrekvenciás... Főleg egy ilyen több rétegű PC alaplapon...
    A hangchipett pont a PCI-X 16-os sín közelébe szokták tenni az esetek 99%-ban. Nagyon király stabil 1-2Ghz-es vezérlőjelek közvetlen közelében szerinted mennyi zajt szed össze és abból mennyi modulál le hangfrekire és a végén ez a sok nagyfrekis zaj vajon mennyi jittert hoz?

    Szerinted a 2.5Vref. 3.3V 5V 7V-ot mi állítja elő neki? Talán még 3.3 - 5v az van a PSU-ból, de azt egyből rákötni az IC-re lenne az egyik legnagyobb badarság még a szokásos 100uF+1nF szűréssel is... (Biztos hogy több Stab IC-n keresztül van tápolva másképp nem tudnák még laborban sem az adatlapon leírt "csoda adatokat produkálni")

    Hidd el nem véletlen mondjuk hogy hallgasson az alaplapi hangkarit akinek botfüle van vagy nincs ingere jobbra esetleg nem hallott vagy akart hallani jobbat. :R :R

    Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

  • Bargyu

    tag

    válasz Jim Tonic #31217 üzenetére

    Jim Tonic: Ne foglalkozz vele, te itt nem lehetsz elég okos.

    Amúgy egy szavazat az alaplapi hangkártyára. Sennheiser HD800 és alaplap simán veri a HD600 és minőségi erősítő párost. Igaz, árban is van különbség.

  • schawo

    titán

    válasz Jim Tonic #31233 üzenetére

    Mert valamiért jól szerepel benne az ALC889 a semmitmondó adataival.
    Mert a teszt nem ér semmit. Ne haragudj, de nem attól jó valami, hogy tesztekben így-úgy szerepel. Az audio tesztek jó része teljesen értékelhetetlen, tapasztalatlan, és fogalmatlan személyek készítik, azt se tudják, hogy miről is írnak. Ez fórumokon is jellemző (itt nálunk is), nem csak online újságokban, épp ezért a fórumhozzászólások is csak erős szűrő után használhatók bármire is.

    (#31235) bkercso
    Máglyára vele!!négy!4!

    [ Szerkesztve ]

    evDirect villanyautós töltőhálózat

  • imibogyo

    veterán

    válasz Jim Tonic #31233 üzenetére

    Én meg csak annyit mondtam, hogy nem biztos, hogy van értelme 10k alatti DAC-nak.
    Nem is akart senki meggyőzni arról, hogy feltétlenül van. Én is csak annyit mondtam, hogy nekem nagyon sokat hozott "zajosságan" már egy olcsó DAC is. Hogy ettől jobb lesz-e? Nem tudom. Nekem biztosan igen. Hangminőségben/hangzásban viszont nagy valószínűséggel nem. Ezért nem is használok ilyet nap, mint nap, arra ott (lesz) a jobb rendszer. Ezt csak úgy játszásiból vettem.

    Én nagyon háklis vagyok már a legkisebb hallható zajra is, mivel nem megy mindig 100%-ban jel a fejesbe, mert például váltogatok a számok között stb. Én ilyenkor falra másztam az alaplapi hangkariktól pedig volt már vagy 40 alaplapom. Volt köztük nagyon-nagyon jó is, de szinte mindegyiknél jelen volt valamilyen hallható zaj, pedig nem egy, nem kettő fejes erősítőm is volt ez idő alatt, tehát azt sem lehet mondani, hogy azzal volt a baj.

    Nekem nincs túl jó fülem, mármint sok esetben nem értem egy-egy eszköz körül a hype-ot, mert én nem hallom/hallottam jobbnak, mint a saját cirka 100k körüli láncomat. Szóval ez is egyéni ízlés kérdése. ;)

    Természetesen, ha ténylegesen feljebb akarsz lépni minőségben is és nem csak "zajosságban", akkor venni kell jobb DAC-ot. Most volt (újra) HRT MS2+-om 65+k volt és tényleg nagyon jó volt. Most eladtam és szemezek nagyon erősen az Impact Twin-nel, de ez meg már ugye 85+k. Szóval neked kell eldönteni meddig akarsz elmenni.

    Volt már többször szó itt ajánlott DAC-okról, azok közül szemezgess, kereső biztosan kidob jó pár találatot "ajánlott DAC" kereső kifejezésekre.

    És igen, kell neked a jobb DAC. :DDD
    Előbb-utóbb úgyis megfertőződsz.

    [ Szerkesztve ]

  • vodkaboy22

    addikt

    válasz Jim Tonic #31233 üzenetére

    Kb az vagy mint én 2-3 éve. Képzeld nem rég végeztem a vik-en... Igen egyenesben igen több TDK és kutatási munkám volt már akkor. :R

    És ha tényleg vik hallgató vagy akkor pont tudom hogy mennyire nem értesz egy komolyabb dac-hoz és mennyire könnyen elhiszed a mérési adatokat mert én is ilyen voltam. "Sajnos" azóta kicsit többet tanultam villamosmérnöki szakmából mint az egész vik alatt... :W

    SNR jó kiindulási alap egy olyan rendszerben ahol a receiver oldal is elektronika. Itt nem az!

    Majd rájössz hogy a mérés szép és jó amíg nem akreditált komoly labor végzi, mert akkor már ér is valamit... :C Bárki bármit mérhet és az ellenkezőjét is és még könnyen el is tudja hitetni azt... Ezt majd talán labor2 végén ha szemetek a gyakvezéreid fogod csak kapisgálni...

    2.5V 7V kapásból nincs a PC psu-ban és de még ha lenne is van értelme mivel nagyobb táp zaj elnyomást érnél el.

    Ki érvelt így? : Egy legyintéssel elintézni, hogy vegyél külsőt, mert az a frankó, nem túl meggyőző érvelés.
    Én biztos nem...

    De ha már vik akkor mi is az a fletcher-munson görbék? Volt már infokom-od? Nem akkor nem tudod mi tehát még ilyen igen igen alappal se vagy tisztában de vitázol. Gratula pont mint én 2-3 éve szerettek is szegény tapasztalt forumtársaim :DD

    Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

  • .DLL

    veterán

    válasz Jim Tonic #31205 üzenetére

    Mit jelent az emberi ár? 30K? Mert akkor Musi Monitor 03 US, eddigi legjobb DAC-om, pedig volt már HRT MS-II (nem +) azt pl. a kanyarban hagyja, dinamikában a Heed Dactilus (Plus) mellé lehet tenni, de annál tisztább, stb, majd írok róla egy kis bemutatót, ahogy Dudika kérte.

    Meg hozzunk össze egy találkozót újra, megértettem egy csomó dolgot, megint hallgatnék jobb DAC-okat, meg ezzel már jobb fejeseket is lehet. :)

    (P.H.)

  • Jim Tonic

    nagyúr

    válasz Jim Tonic #31250 üzenetére

    És látjátok, már hajlok arra, hogy higgyek nektek abban, hogy kell a külső DAC, pedig még mindig nem láttam mérési eredményeket az onboard ellen. Szívjátok az agyam. :D

    Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

  • vodkaboy22

    addikt

    válasz Jim Tonic #31248 üzenetére

    Elfogadom de akkor is ha ez előtt nem kifejezetten villamosmérnökit tanultál sajnos még igaz lehet az miszerint nem vagy minimális értesz a dac-oc és hasonló elektronikák "életéhez". Ez világosan látszik a hozzászólásaidból :R Hidd el a dac-ok belsője és a mérés összeegyeztetése a hallással nagyon nagyon bonyolult. Konkrétan még nincs olyan eszközünk se amivel szimulálni lehetne az emberi hallást. :(((

    Hidd el feljebb azon kollegák akik azt írták hogy egy alaplapi megoldást zajszintben egy külső 1500ft-os darab messze überelhet nagyon is komoly volt. És még nem beszéltünk arról, hogy hangban egy "vacak" PCM2704 usb-ről táplálva pár 1szerű opa-kkal megtámogatva stab ic-vel pár kondival jobb hangot produkál mint egy "csúcs" alaplapi.
    (tapasztalat... pl ott van bkercso kisDAC card-ja az pont ilyen felépítéssel rendelkezik van is egy nálam. Alaplapom egy FM2+-os ALC887-el. Holnap kipróbálhatom, de nem jósolok túl sok jót neki, de van egy xonar u3-mam is azt is bele lehet venni a képletbe. Arról viszont annyit tudok mondani hogy egy nagyon jó alaplapi csodával szerelt MSI GT-735-ös laptop mellé használtam mivel annak csoda beépítettjét jócskán porba tiporta a vacak u3-mas és hol vagyok már egy u3-mastól... )

    Hidd el jó tanácsok fognak következni mert én is így indultam:
    - Ne fogadj el minden netes csoda "mérést"!
    - Fórumon tényleg tapasztalt szavát vedd csak figyelembe és azt is csak úgy hogy tényleg érted mit is ír!
    - Olvass sok jó cikket! BME IP-vel tudsz olvasni sokat www.sciencedirect.com-on. Itt is jó olvasgatni
    DAC digit részről pár alap dolog
    Transzformátorokról és jelfogadásról érdekesség
    - De a legtutibb egy komplett nagy könyv elolvasása lenne. Pl Morgan Jones Valve Amplifiers (fele nem csöves erősítőkről szól hanem alkatrészekről, torzításokról, mérésekről, tápokról, általánosságban erősítőkről, terhelésekről stb stb )
    :R

    Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

  • .DLL

    veterán

    válasz Jim Tonic #31250 üzenetére

    Ja igen az előző "DAC"-om egy ilyen IC-vel szerelt AIM SC8000 hangkártya volt, szerethető, semleges hangja van, nem tolakszik, nem villog, azt hiszem elég jó kiszolgálást kapott ezen a kártyán, pontos, feszes hangja van, jó mélyekkel, széles térrel. De a Musilandom azonnal lekörözte, így ahogy jött ugyan úgy ment is tovább egy érdeklődőnek, kb. 2 hétig volt nálam, addig jó szolgálatot tett, az árát pedig csont nélkül megérte.

    Ha az építés öröme is cél egyben akkor azért a PCM1794-et ajánlom, szerintem az a legdurvább IC a texastól (persze az ára is az).

    OFF: Most látom Vodkaboly miket ír, igen, neki pl. eléggé megváltozott sokminden a hozzáállásában, egyszer kerestem valamit a fórumon és a régi találatok között elidőztem és elkezdtem olvasgatni az akkori beszélgetéseket, és durva volt látni, hogy pár éve miket kérdőjelezett meg pusztán mérnöki oldalról (pl. digitális jelek, stb), majd a pár év alatt ahogy fejlesztette a cuccokat és a fülét, úgy meghallotta azon dolgok jelenlétét, fontosságát, amit akkor nem is gondolt volna, és így lett számomra hiteles. Ettől függetlenül persze a stílusa lehetne kevesebbszer lekezelő, mert a tisztelet megadása mindenkinek fontos, és ennek ellenére van hogy forgatom a szemem... :P

    [ Szerkesztve ]

    (P.H.)

Új hozzászólás Aktív témák