Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vodkaboy22

    addikt

    válasz ericssonfan2 #31264 üzenetére

    Ennyiért lehet hogy találsz jobb vételt is. Pl szerintem 57dollár+postából + esetleg egy-két ezerből már tudsz venni garisan egy asus xonar u7-et ami felépítésből ítélve jobb vagy egy hasonló diy XMOS+PCM5102 dac-ot. :R

    Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

  • .DLL

    veterán

    válasz ericssonfan2 #32083 üzenetére

    (és Dorian):
    A Musiland cuccok pl. "Bulk transfer" USB módot használnak, tehát csomagok mennek, amik tartalmaznak ellenőrző kódot is, és a DAC visszaigazolást küld, hogy pontosan megérkezett-e az adat vagy sem, ha út közben az adat megsérül vagy módosul, akkor egy hiba flag-et küld, és a gép újra küldi a csomagot. Tehát a régebbi aszinkron megoldásokkal szemben itt nem csak az órajelet határozza meg a DAC, (az adat, ami beérkezik, meg olyan lesz amilyen), hanem biztos, hogy az adat pontosan úgy áll rendelkezésre a DAC pufferében is, ahogy az a számítógépről elindult. Nyilván ha egy rongyos széthasznált USB-vel kötjük össze, és sokszor jelez hibát, akkor a belső puffer mérete sem elég, de ha a kábel stabil, akkor mindegy, hogy milyen, az adatok pontosan megérkeznek. (ennél a megoldásnál).

    (#32081) CaNNa3IS: az a panel majdnem annyi mint egy Impact Twin, ha rájön a vám+áfa, még több is. :D

    (#32090) Dorian: az milyen? Mármint a Musi alapú Hivox? =O (link, leírás, kép?)

    [ Szerkesztve ]

    (P.H.)

  • bkercso

    nagyúr

    válasz ericssonfan2 #35540 üzenetére

    Ha legenda lenne, nem lehetne hallani. Pontosan nem ismert, hogy mitől hallani digit kábelek között különbséget. Mindenesetre fáziszajt okozhat. De erről már sokszor volt itt csevej, és nem jutottunk előrébb. :) Jó kérdés.

    Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

  • Dorien

    veterán

    válasz ericssonfan2 #35542 üzenetére

    Szerintem:
    Egy FLAC vagy MP3 fájl USB-s lejátszóra másolásánál kb. mindegy, hogy mikor érkezik meg a bithelyes jelfolyam a céleszközre, mert utána már az USB kábel nem lesz használva, csak az eszköz saját belső memóriája. Szóval filléres kábel is jó, mert kb. nem oszt nem szoroz, ha kicsit tovább tart a másolás/hibajavítás.

    Real-time lejátszásnál viszont probléma lehet, ha a puffer a DAC-on nem elég nagyméretű. Van a DAC-oknak egyáltalán belső memóriájuk? Ha nincs, vagy nem elég nagy, akkor persze, hogy számít a kábel minősége, ami a digitális jelet szállítja a konverterhez. Mert vagy megvárjuk a 100%-os jelfolyamot és közben meg-megáll a lejátszás (ez azért annyira nem f@sza, valljuk be) vagy tippelünk (nyilván a magasfrekis részek hibajavítását hagyjuk a legkisebb prioritásra, mert azt amúgy is alig / egyáltalán nem hallja az emberi fül).

    Ez csak okoskodás informatikus fejjel, nem értek a hangtechnikához. :)

    [ Szerkesztve ]

    "Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

  • .DLL

    veterán

    válasz ericssonfan2 #35540 üzenetére

    Pont tegnap esett szóba ez is... feljebb megtalálod. :P A kulcsszó: jitter. Nem a bitek értéke, száma változik, annyira azért nem durva az átlagos zaj, de adott esetben hozzáadódva a hasznos jelhez csökkenti vagy növeli azt, emiatt pl. egy felfutó él hamarabb éri el a billenési feszültséget, tehát időben hamarabb vált 0-ból 1-be vagy fordítva, míg egy másik élhez mondjuk nem adódik hozzá, és az megint máskor vált, miközben mindegyiknek pontosan azonos időközönként kellene váltania.
    A reflexió hasonlóan módosítja a jelalakot, és ha az ebből adódó időzítési zaj eljut a DAC chipig akkor az átalakítás sem pontos ütemre fog történni. Egyik minta feszültsége hamarabb jelenik meg a hangszórókon, egy másiké meg később? Ezt a finom részleteknél (pl. magas hangok, fázisviszonyok) hallható.
    Persze a rendsezr többi elemére is ugyanannyi figyelmet kell fordítani, amíg sz*r a hangszóró vagy az erősítő, addig nem a jitter az elsődleges gond, szóval ez ilyen lassú lépegetés felfelé, már ha valaki akar felfelé lépkedni, ez a lélektani határ mindenkinél máshol van.

    [ Szerkesztve ]

    (P.H.)

  • bkercso

    nagyúr

    válasz ericssonfan2 #35542 üzenetére

    Olyan lehet még, hogy az USB földvezetékén át is szaladgálhatnak kósza áramok, földhurok miatt. Ha a hurok impedanciája nagy, akkor nem okoz komoly zavart, ezért nem beszélünk földhurokról, de ettől még kis áramok folyhatnak, amik kis feszültséget ejtenek a kábel ellenállásán és ez a DAC földjére kiül, és belemérődik akár az ASRC utáni fokozatok jelébe, akár az analóg fokozatokra, és beleintermodulál a jelbe. Ez full analóg jelenség, nem digitális.
    Ha pl. egy alaplapi hangkártyának illő módon elcseszik a földelését, még az egérkattintást és ablakbezárást is komolyan hallani.
    Nem véletlenül használnak pl. stúdiókban galvanikus leválasztást, lehet kapni erre célchipeket is, amik optikával viszik át a digit jelet. Áramok keresztbe-kasul ugyanis minden vezetéken folyhatnak a különböző készülékek földjei között. Ezért van az is, hogy ha az RCA-nak csak a hegyét dugod az erősítőbe, búg, mert lebegnek a földpotenciálok egymáshoz képest. Ha ezeket a lebegő potenciálokat a kábel földvezetékével összekötöd (bedugod az RCA-t), akkor áramok fognak folyni rajta.

    Diroen: Az ASRC-s DAC-okban van puffer, és a bulk USB-kommunikációnál is kell lennie, de ezt nem tudom biztosra.

    [ Szerkesztve ]

    Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

Új hozzászólás Aktív témák