Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • meri

    aktív tag

    válasz bitrograde #96306 üzenetére

    Köszi szépen az infókat. A helyzet az, hogy be van állítva egy folyamatos figyelés a dac-okra és fh erősítőkre itt a helyi piactéren, és ha van valami érdekesnek ígérkező cucc, ami nem a szokásos, igyekszem róla tájékozódni, és ha megtetszik, kipróbálni - mindezt úgy, hogy amennyiben nem jön be, vagy találok jobbat, akkor ne járjak rosszul (azaz nullszaldós maradjon a kísérlet). Így van nálam több ketyere is, egy része már újra dobozban v. felkészítve az eladásra.
    Ebben az esetben az eladó elég sokat engedett az árból szép lassan, és nem kelt el - így még egy kis alku után itt kötött ki nálam. Először megijedtem, mert érdekes tüneteket produkált, de mint kiderült, kényes a kábelekre. Egyelőre csak a vonalkimenetéről tudtam meghallgatni, erősítővel, hangfalról, illetve a nagy jack-es kimenetét fh-val (B&W P9), mert sem XLR-es átalakító, sem drót nincs a HE560v4-hez, de hamarosan lesz az is. Egyetlen bugot találtam eddig: be- és kikapcsoláskor "puttyan" (egy-két kondit talán érdemes lesz benne cserélni). A hangja viszont rendkívül kiegyensúlyozott, meleg, jó mélyek, visszafogott, de nagyon tiszta magasak, gyönyörű középtartomány. Akusztikus gitár pl. csúcs. Sikerült az LPS-sel hajtani, amiben van egy "USB purifier" is, azaz a táp dobozán lévő USB-csatit kell a laptopra kötni, és onnan megy egy újabb kábel a DAC dobozába. "Legfrissebb" firmware van rajta, és egy YT videó szerint még távirányítani is lehetne egy Apple remote-tal. A line-out jelszintje is változik a hangerő-szabályozóval, amit egyébként ki lehet iktatni - ekkor a forráson lehet hangerőt állítani.
    Elolvastam én is néhány oldalt a headfi-n ill. még itt-ott; hát nem lehetett jó érzés azoknak, akik nem kapták meg a szépen lassan belecsorgatott kis vagyonkájuk ellenértékét még évek múlva sem. Nem szép történet, de valószínűleg nem szándékosan alakult így.
    Egy Jotunheim-en én is gondolkoztam, jókat olvastam róla. Aki árulja, attól vettem korábban Monoprice Monolith hangfalkábeleket (király!), és nagyon ajánlgatta (mellette egy Advance Paris AX1-et és egy Topping D70 DAC-ot is), de először most inkább "takarítok" egy kicsit, hogy meglegyen a pénzmag a további próbákra...

    uff

Új hozzászólás Aktív témák