Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bajnokpityu

    félisten

    válasz Dorian #86761 üzenetére

    Én is mérnök vagyok, mégse így választok közlekedési eszközt. Meg csomó dolgot.

    Berci nemá.. Hol lehet felvagni pl egy robogoval?

    [ Szerkesztve ]

    eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

  • s4tch

    veterán

    válasz Dorian #86761 üzenetére

    Egy mérnöknek is lehet esztétikai érzéke.

    Saját példa a dizájn fontosságáról: volt itthon 2, hasonló célú eszköz (Pioneer U-05 és Questyle CMA400i), csak az egyiket akartam megtartani. Egyik sem lényegesen jobb a másiknál. Hang alapján a Pio jobban illett a hangfalas rendszerbe, ezért ez maradt. És őszintén szólva nem bánom: a Pio szerintem egy gyönyörű tárgy.

    Nem muszáj egy tárgynak jól kinézni. Volt 10+ évig Corollám, szerettem használni. Kedvenc korábbi forráseszközöm a CEntrance Hifi-M8, aminek gyakorlatilag nincs formaterve. A Nad HP50 fejen röhejesen mutat; valószínűleg addig tartom meg, amíg elporlad. Nem döntő fontosságú számomra sem a dizájn. De nem baj, ha egy tárgy pofás is amellett, hogy funkcionális.

  • -Skylake-

    addikt

    válasz Dorian #86761 üzenetére

    Én is mérnök vagyok. Meg egyébként akik ezeket a termékeket jó esetben tervezik is mérnökök, Ipari Formatervező Mérnök a megjelölésük. Évekig tanulják iskolában majd évekig/évtizedekig gyakorolják/tanulják azt, aminek a végeredménye egy iPhone 12, egy egy Miele hűtő vagy egy Porsche Taycan. Aki a Porsche Taycant rajzolta, az érti ezt a nyelvet. Aki az iPhone-t, az is érti. Ez nem "életérzés", léteznek termékek amik mondanak magukról valamit és léteznek termékek amik csak annyit mondanak magukról, hogy "nincs mit mondanom magamról". Ez ennyire egyszerű.
    Semmi gond nincs azzal, ha valaki nem érti miben üzen mást egy ThinkPad és egy MacBook, de ez a user hibája, mert ez a két termék teljesen mást üzen. Ez pedig teljesen függetlenül attól, hogy tetszik e vagy sem. Az, hogy mit tart valaki szépnek az szubjektív, teljesen. Az, hogy valami a szó ilyen ostoba értelmében "designos" e, az objektív.

    Az, hogy a Porsche Taycan egy organikus és szép forma e, objektív kikezdethetetlen igazság akkor is, ha szubjektív valakinek nem tetszik, mert objektíven, szakmai szemmel vizsgálva (az ipari formatervezők szakmai szemével), az egy fantasztikus forma.
    Az, hogy egy Fiat Punto egy semleges, abszolút az ár mentén feláldozott, semmitmondó forma, objektív kikezdhetetlen igazság, akkor is ha szubjektív valakinek tetszik, mert objektíven, szakmai szemmel vizsgálva nem szép és nem organikus forma.

    Mondhatja bárki, hogy nem érdekli mit üzen egy termék, de ez mint feljebb is mondtam, csak azért van mert nem érti a nyelvet amin a tárgy beszél. Ez nem az életérzésről szól, én legalábbis eddig sem erről beszéltem és most sem.

    szerk: közben olvasom, hogy felettem más is megfejtette ezt az alapvető igazságot. De legyen itt kétszer, hátha jobb hatásfokkal tudatosul.

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

Új hozzászólás Aktív témák