Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Piftuka

    veterán

    válasz Samtya #74857 üzenetére

    Nagyon köszönöm Neked is, hogy foglalkozol a témával! :R

    - A dekóder, a zenék, játékok PCM hangjához, ha meg akarom tartani a jó hangminőséget, és kiváló Pro Logic/Surround hangzást, sajnos szükséges a "Mini DIN", ahogyan az előbb is írtam.

    - A másik opció, hogy olyan hangkártyát keresek, amin van COAX S/PDIF kimenet, és az nyomja a Dolby Digital hangot a DTT2500-ba.

    Az egyéb célokra pedig az analóg, vonal ki-, illetve bemeneteket használom. Ebben az esetben ugyebár marad a sztereo, játék alatt a 4.0 hangzás, és a gyengébb jelminőség miatt a rosszabb hangzás.

    --> Ennek a megoldásnak előnye, hogy nem kell mindenféle PCIe to PCI adapterekkel vesződnöm. Bevallom, én is gondoltam ilyenre, de ott már sok lenn a "ha" a történetben, ráadásul plusz illesztőszoftver...


    - Mivel az "Audigy2 ZS" régi hangkártya, már annak is örülni kell, hogy a Daniel_K féle - egyébként zseniális - drivercsomaggal tökéletesen üzemel Windows7 alatt.

    --> A drivercsomag legutóbbi változata elméletben Win10 alatt is produkálja ugyanazt. De erre - ahogyan írtad is - sajnos nincsen garancia!


    - És mivel ezen a gépemen még nem használtam Win10-et, még azt sem tudom megmondani, hogy egyáltalán működne-e "en bloc" Win10 alatt a hangkártyám az ominózus Daniel_K féle driverrel.

    -->És ha működne is... az új gép, új lap, új hardver, és BIOS, illetve driver környezet... ismerve a Windows-t, még akkor sincsen garancia rá, hogy ebben a közegben ugyanúgy működne.

    - És nyilván ez igaz akkor is, ha mégis a Biostar X470GTA lapot vásárolnám meg, amiben van PCI sín. Ha abban sem működne Win10 alatt az "Audigy 2 ZS"-m, akkor hiába vásároltam meg azt, az ajánlott MSI B450 lap helyett.


    Summa summarum: szívás az egész.

    Még a végén oda jutok, hogy nem csak új hangkártyát, de 5.1-es erősítőt, és hangfalszettet is kell vennem, hogy minden feladatra ugyanígy tudjam használni, és élvezni az új számítógépemet. :(

    A gond csak az, hogy ez a Cambridge Soundworks szett annyira jól szól, hogy belegondolni sem merek, manapság mennyibe kerülhet egy ilyen minőséget produkáló "asztali" változat.... :F

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák