Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • karmaresz

    senior tag

    válasz -FreaK- #67663 üzenetére

    Köszönöm a gondolatokat. Látom, sajnos nem voltam elég egyértelmű. 800-1200 euró csak NOS, ladder DA konverterért adnék, ha hibátlanul tudja a DSD-t is.
    Tudom, kicsit elb@szott az ízlésem, mert a laddert és a DSD-t szeretném háziasítani, de mit tegyek, eddig ez tetszett a legjobban. :P

    A DS típusú chippel szerelt DA konverterek most 400-700 euró között érdekelnek. Nem mernék 3-500e Ft-ot kiadni arra, amit régebben nem találtam fogamra/fülemre valónak, de sajnos meghallgatni meg nincs módomban. Ha pedig kijön valami nekem való "létra" DAC, akkor kisebb veszteséggel válthatnék.

    (#67666) Mamuska Köszönöm a tippet, de emiatt esik ki a TEAC is, illetve a Hifisharkon nem is találtam 1200 Eur alatt, de 1050+szállításért is 50%-kal több, mint amit egy DS-re költenék.

    (#67667) gianni85 Igen, a DSD verzió fogad PCM-et is, de azt mindenképp DSD-re konvertálja tudtommal. Jos-szal legalább is valami ilyesmiről egyeztetünk. A DSD-t bár preferálom, de nem akarom elvetni a PCM lejátszás lehetőségét sem. Továbbá elégfurcsa egy olyan DAC,amin ott a fejhallgató kiemenet és a hangerőszabályozó, de mindkettő csak dummy, használni nem lehet.
    Az "all-in-one" Cyan esetében meg a két kártyát (DSD és PCM modul) kell cserélgetni, ha natív módot akarok. :Y Na azért 1650 euróért ne a nyúl vigye már a vadászpuskát, Akkor már megvenném az Armature Oberiont 1530-ért, ha szánnék rá ennyi pénzt. :)

    (#67670) bkercso Igazad van, a hangminőség nem is lehet kérdés. Semelyik mérés nem ér semmit, ha a hangja nem felel meg nekem. A Toppingon is csak azért gondolkodtam el, mert elég sok pozitív véleményt hallottam, olvastam, valamint az Audiophonics-nál is van azért a 14 napos visszaküldési garancia. Nem volt a kezemben Sabre9038 chipre épülő DAC, így ez csak "va bankra" menne.

    Once, I thought I was wrong but I was mistaken

Új hozzászólás Aktív témák