Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sebhelyes

    senior tag

    válasz Dare2Live #582 üzenetére

    Végülis összefoglalhatom az eredményt, bár a "végkifejlet" még várat magára. A HiVox-nak olyan direkt, arcba ugrós, kristálytiszta hangja van, erős mélyekkel és magasakkal, ami nekem kicsit sok volt hosszabb hallgatás után, főleg gyengébb minőségű felvételekkel. Ezért is kezdtem el csöves erősítőben gondolkodni. A különbség a várt irányban jelentkezett, az Ethosz Audio csövesnek világosabb, simább hangja volt, ugyanakkor alul-felül korlátokkal, magyarul főleg mélyhiányosnak tűnt, legalábbis a két tranzisztoroshoz képest. A térhatása elég furcsa volt, elsőre úgy tűnt, hogy nagyobb a "színpad" mint a Lupus-nál, de inkább csak visszhangosabb volt, mintha egy kis reverb effekt lenne mindenre keverve. Úgyhogy ez a hangkép nekem nem igazán jött be, viszont a Heed CanAmp, ami félúton volt a 2 másik között, az annál inkább. A CanAmpnak zseniális a középtartománya, hallgattatja magát minden erőlködés nélkül, mélyei megvannak, majdnem annyi mint a Lupusnak, a "színpada" mélyebb kicsit és levegő van a hangszerek körül. Elsimítja a gyenge felvételek élességét, de nem veszít sok részletet. Szóval ha most vennék erősítőt, én a CanAmp-et venném, viszont a helyzet az adott, a Lupus már megvan, és a HiVox már eladáskor is mondta hogy lehet rajta hangolni a különböző igények szerint. Úgyhogy most elmondtam nekik az összehasonlításból kijött eredményeket, és kicsit tuningolnak a fejhallgatóerősítő részen. Ha az eredmény közelít a CanAmp hangképéhez, akkor marad a Lupus, ha nem igazán, akkor megveszem a CanAmp-et, és akkor is marad a Lupus mint DAC :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák