Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • snagyz

    csendes tag

    válasz devast #530 üzenetére

    hello,
    Új vagyok a fórumon, de hifiben már régi motoros. Én is rendeltem egy aune-mk2-t egy barátom ajánlására (akinek szintén van belőle). Vettem hozzá egy AKG 701-et és van régebbről egy HD555 is. Ha megfeleő a zenei forrás - mp3, iPod stb szóba sem jöhet -, akkor derül csak ki, hogy mennyire kíváló alapanyag ez az aune. Én Denon SACD-vel (PCM spdif) ill. pc-ről USB-n hallgatom, ez utóbbi esetben csakis jó rippeket (pl.Stockfish lemezeket). Mindenkinek tudom ajánlani, főleg opamp cserével - nálam a Linear Technologies LT1364 vált be a szűrő részben és opa2111 az erősítőnél. Egyszerre lett analógosan selymes és basszusban dögös. Szvsz kb több százezres hangzás fillérekért és némi utánajárásért ill. próbálgatásért. Az aune esetében óriási lehetőség a cserélhető opamp szekció. Ha majd behangolod az izlésednek megfeleően, nem nagyon leszel kiváncsi egy Zéróra. Egy bizonyos szint felett olyan kis különbségekért olyan sokat kell fizetni - és még az eredményben sem lehetünk biztosak, legalábbis, hogy szívesen és sokáig hallgatható a cucc, hogy nem is érdemes ábrándozni. Több évtizednyi tapasztalat mondatja velem. Jó kisérletezést az aune-val. Üdv.

Új hozzászólás Aktív témák