Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dorien

    veterán

    válasz Vanos #52425 üzenetére

    OFF: Igen, a Sennheiser fejesek eléggé a "polkorrekt" senkit meg sem sértő, "laid back" vonalat képviselik, de épp ezért a dögösség távol áll tőlük. Olcsó fejesnek ott az Omnitronic SHP-600, csak kicsit vissza kell fogni 7kHz-nél a magasaiból és máris van egy közvetlen, dögös hangú, félnyitott, kényelmes fejesed - feltéve, hogy nincs nagy fejed. :)

    ON: Egy ideje hasonlítgatom össze a Sense V1 és az eredeti OPA2134-es Presenter2 erősítőket az Omnitronic SHP-600 fejessel. (Takstar HI 2050 / ISK HF2010 klón). A Sense V1 tényleg felfújt mélyekkel és térrel operál, a magasakat pedig vágja, kerekíti - nagyon jó párosítás mélyben szegény, magaskiemelős fejesekhez, igazi koncerthangulatot varázsol. A Presenter2 kisebb teret és testességet ad a zenének, de tisztább, reálisabb, pontosabb, kontrolláltabb hangszerhangokat ad és viszonylag semleges marad a teljes frekvenciatartományon, nem nagyon nyúl bele a hangszínbe - összességében jobb, "audiofilebb" erősítőnek tartom. Ma talán már a Sennheiser HD650 lesz róla hajtva.

    Gratula BKercso! :R

    "Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

  • Vanos

    aktív tag

    válasz Vanos #52425 üzenetére

    Hallgatom a HD600-at az E-MU1212m DAC - Rotel RA985BX füles kimeneten, és nem tudok belekötni a hangjába. Audiophile tesztlemezek mellett Medwyn Goodall - The Legend, J.M. Jarre, Cure lemezekkel próbáltam. Bármeddig hallgatható. Zavaró (pl. éles) hang nincs, csak részletező precíz hang. Egy kicsit féltem, hogy mély hiányos lesz, de nem. Pont annyi és olyan mélye van, mint amennyinek lenni kell. DM Behind the wheel Vince Clark remixel teszteltem a mélyét. Tökéletes. Erőteljes, gyönyörűen kontrolált, jól megfogott.

    A metál az továbbra sem áll jól neki.
    SMSL M6-ot még nem kaptam meg. Nehezen tudom elképzelni, hogy ezzel jobb hangot fog produkálni. Reménykedem egy mostanihoz hasonló hangban...

    Kíváncsiságból rákötöttem a Samsung S4-re, egyből élettelen lett. Felejtős.
    Ezt a HD600-at azt hiszem még sokáig gyártani fogják.

    HTPC front (GA-MA780G-UD3H, 4G RAM, 2T 2,5-ös HDD, Pioneer 212 DVD-RW, Silverstone LC16B-MR ház), Pi4+Volumio; E-mu 1212m, Topping D50,SMSL VMV D1SE, VMV D2R DAC-ok; Rotel RA-985Bx, Kinki Studio EX M1+ erősítők; Focal Chorus 716S és Electra 1038 BE hangfalak; *****SMSL M6 - Sennheiser HD600 füles

Új hozzászólás Aktív témák