Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fericske

    addikt

    válasz ReSeTer #42421 üzenetére

    A második kérdésedre, hogy egy kicsit kiigazodj abban ami után érdeklődsz most.

    Nem elég csak DAC.
    A hangkártyád is egy DAC (többek között). Digital-Analog Converter. A digitálisan tárolt adataidat (mp3 fájlok pl.) alakítja át analóg - hanggá, amit a füleddel hallasz - információvá.
    A mikrofon részénél természetesen egy másik chip ennek az ellenkezőjét csinálja.
    Ha jól tudom egy integrált hangkártya sem tartalmaz erősítőt, hanem a hangkártya chip szoftveresen lehetővé tesz egy hangerőszabályozást, ami csak halkítást csinál egy állandó jelről, felteszem a line-out feszültsége a maximum hangerő.
    Tehát erősítő mindenképp kell. Ez egyébként akkor is kellene ha a hangkártyád tartalmazna erősítőt - ami szintén integrálva volna azon a hangkártyán - de mivel őt kiveszed a láncból, mert egy másik DAC-ot szeretnél használni - amit még nem tudsz mi legyen, és ehhez nem is tudok hozzászólni - amihez szintén kelleni fog egy erősítő, amit vagy ezután az új DAC után tudsz kötni, vagy bele van építve.

  • .DLL

    veterán

    válasz ReSeTer #42421 üzenetére

    Jah, sajnos a DSX-en sincs igazából fejhallgatóerősítő, habár 3,5mm-es Jack kimenete van, tehát fizikailag rá tudod dugni a fejest. Ha ez a hangkártyád már megvan, akkor tény, hogy nem lesz nagy előrelépés egy 20k alatti DAC+Amp.

    Amit a HiFi topikban írtam, hogy jó, ha egy készülék csak azzal foglalkozik, amire hivatott, arra vonatkozik az, hogy azonos áron egy DAC (ami csak DAC mást nem tud) jobb hangminőséget tesz lehetővé, mint egy hangkártya (kivéve egy-két lehúzós esetet, ahol a nevet és a marketinget fizeted meg). Viszont mivel az után (és néha előtte is) kellenek még más készülékek is, pl. fejhallgatóerősítő, tápegység, összekötő kábelek, stb úgy már a DAC árának többszörösére is kijöhet a teljes rendszer ára, úgy viszont már nem fair összevetni egy pl. harmadannyiba kerülő kártyával.

    Azt elismerem, az én hibám, hogy azon írásom nem annyira gyakorlatias, mint inkább teoretikus módon taglalta ezt a történetet...

    [ Szerkesztve ]

    (P.H.)

Új hozzászólás Aktív témák