Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • norvik

    aktív tag

    válasz PuMbA #41141 üzenetére

    Be kellett lássam, hogy én tévedtem, ami a Stockfish kiadványokat illeti, tesztelésben. Egy Led Zeppelin régi koncertfilm zenéje alkalmasabb volt rá, és egyszerűen megkönnyítette a dolgomat. De előtte még utána olvastam annak, hogy anno milyen felvételeket, kiadókat használt ilyen célra a boldogult Hifi Magazin. Így tálaltam rá a svéd Opus 3-ra. Sajnos, viszonylag kevés kiadványuk van. És azok közt is van néhány teszt lemez, vegyes előadókkal. Ezeket most szándékosan kihagytam. De tálaltam olyan blues, jazz zenét, hogy a füleim ketté állnak! Tetszik zeneileg is, mesés, ma egész délután ezeket hallgattam. Az előadókról azelőtt soha nem hallottam. A felvételek minősége más, mint a Stockfish-é. Egész más hangmérnöki iskola. És ez jön be jobban. Emberibb. Nem tálalok rá jobb kifejezést. Valóságosabb, jobb a színpad. Ha valaki szereti a bluest, közületek, akkor nosza! Adtál egy jótanácsot, amivel nem értettem egyet. De felpiszkáltál vele, és ennek köszönhetem, hogy most vadonatúj zenei élményekkel lettem gazdagabb. Ez nem mű, hanem már igazi élvezet. Köszi :-)

Új hozzászólás Aktív témák