Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bkercso

    nagyúr

    válasz vodkaboy22 #35152 üzenetére

    Igen, az OPA Green3 köré épül, amiről írsz is. Viszont nem DIP8-ként tehető bele, hanem a panelra integráltam. A kapcsolását "fejre állítottam", vagyis tükröztem, amitől gyakorlatilag nem változott a hangja, viszont így 2SK170 FET is tehető a bemenetére. A párba válogatott BJT és FET egy DIP6-foglalatban cserélhető, ezzel hangolva. (A FET-tel sötétebb a karaktere, számomra nagyon hasonlít a CK2III-hoz).
    De tartogat még játéklehetőséget: jumperekkel kikapcsolható az áramtükör, ami ütőssé teszi a hangját, az egész tartományban. "Dinamikát csinál", "hifizik", magára vonja a figyelmet. Rock- és metálkedvelők szeretni fogják szerintem. :). Áramtükörrel nyugodt a hangja, és így a torzítása is kisebb.
    A kimeneti impedancia is állítható: 0 ohm vagy 120 ohm.
    Az erősítő nagy fém dobozban lesz majd, saját Tápszűrős stabil táppal.

    A Green3 végén nem együtemű fokozat van, hanem diamond buffer, így még kisebb a torzítása, mint az elődnek (A Green-nek, a 2-t hagyjuk). Nyílt hurkú erősítése is nagy, 50 dB helyett 90 dB (100Hz-ig).
    Úgy készítettem, hogy jól érezze magát mindenféle kapcsolásban, +-5..20V táp között. Hogy aztán mi sikerült, majd meghallgatjátok... :R Nem tudom, mit hallasz, de majd megfülelem. Szelíd? Mert szerintem az. Szelíd és tiszta, erőteljes.

    [ Szerkesztve ]

    Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

Új hozzászólás Aktív témák