Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .DLL

    veterán

    válasz Exodius #34115 üzenetére

    Úgy tudnám nem szemléltetni, mint a ködöt, ami fokozatosan, egyre inkább felszáll, és egyre tisztábban látsz. Amikor már csak egy kicsi köd van, akkor azért már elég jól látsz mindent észre sem veszed, de amikor az is felszáll, na akkor mondod, hogy Wow! micsoda tisztaság, micsoda kontraszt. Ha ezek után egy nagyváros porors levegőjéből elutazol egy hegyi kis faluba, akkor megint Wow! micsoda tisztaság, micsoda traszparencia, 10km-re is ellátsz. Ha pedig nem viselsz szemüveget, de a soron következő szemvizsgálaton felírnának 0,5-ös vagy 1-es lencsét a biztonság kedvéért, majd azt is felteszed, akkor meg aztán... WOW! nem csak messzire ellátsz, hanem kristálytisztán is.

    Hangban ezt nehéz így érzékeltetni; hallani kell. Emellett számomra nagy jelentősége van az élethűségnek is, hogy ne csak mikroszkóppal nézzük a zenét, hanem legyen egy mélysége érezni lehessen, a hangszerek közelségét-távolságát tőlem, szinte benyúlhassak. Ezekből ízelítőt szerintem már egy alsóközép szett is tud nyújtani (mondjuk a lánc minden főbb eleme ~30k), megvillantva, hogy mi vár mégfeljebb, de elég vegyes a felhozatal, meg kell nézni (hallgatni) mit vesz az ember.

    [ Szerkesztve ]

    (P.H.)

  • Bargyu

    tag

    válasz Exodius #34115 üzenetére

    Szerény tapasztalatlan véleményem: eleinte a részletesség és a térérzet, ami lenyűgözi az embert, hogy klasszikust idézzek Michael Bublé a mostani koncertjén azt mondta, hogy zenét hallgatni menjünk haza és tegyünk be egy cd-t, a koncert a show-ról szól!

    Teljesen egyetértek vele, otthon, csendben, jó felszereléssel magával ragadó a zene, amihez csak nagyon jó koncertek érnek fel, bár az élmény néha utóbbi esetében lesz feledhetetlen.

    Na-mármost, ha elegendően sok pénzt öltél bele a fejesbe, a dac-ba és az erősítőbe és jó minőségű felvételt találsz, akkor a lélegzetvételt is meghallod egy zongorahangversenyen és meg tudod mondani hol vannak a hangszerek egy jazz kvartettben.

    Utoljára - de ez már valószínűleg elég szubjektív - jön a részletesség/karcosság vs. melegség/elmosódás ellentmondása. Előbbi ugyanis egy pont után már utóbbi rovására megy és attól függően tetszik majd amit hallasz, hogy hol van a Te izléspontod. Ezért én maradtam a két rendszeres megoldásnál, van egy csöves és egy tranzisztoros erősítő/dac párom és azon hallgatom, amelyiken jobban tetszik. Általában, a komolyzene és a hd-audió a tranzisztoroson, míg a többi cd felvétel a csövesen, különösen a jazz felvételek, amelyek szintén oda tudják szögezni a hallgatót a székhez órákra.

    A hd-audió felvételeknél viszont előjöhet a csöves erősítő "mosása", ami kevésbé tisztává teszi a felvételt és a nagy felbontás miatt a tranzisztoros már nem szól olyan karcosan/analitikusan/bántóan. Hiába a mélyek természetessége, a hatalmas tér, ha a részletek elvesznek. Számomra - szubjektíve ugyebár - egy cd minőségű Carmina Burana csövesen jobb, míg hd-audió felbontásban a tranzisztoroson.

    De, ezek már valahol a 97-99% tartományban lehetnek, ha lehet ilyet mondani, a Zodiac Plus ami most akciósan 500 ezer 700 ezer helyett például hozza ezt a minőséget és minimális eltérések vannak a rendszereimhez képest, de mivel veszteséges lenne a csere maradok a jelenlegi dual megoldásnál.

    Ezen a fórumon érthető okokból szerintem kb. a legjobb ár/érték arányú közép kategóriás rendszerekről esik szó, amelyek néha meglepetést tudnak azért okozni. A végső kérdés, hogy "mániákus" leszel-e, aki a 1-5% többletért hajlandó jelentős összeget áldozni vagy elegendő egy kellemes rendszer, amin élvezet zenét hallgatni és az ismerőseid 99%-a még így is hasra fog esni tőle.

    A legolcsóbb előrelépés szerintem, ha begyűjtesz néhány jó minőségű felvételt "ingyen" és akkor az input oldal rendben van, aztán a többi ront rajta annyit, amennyit. Kivételként én inkább fejesre költenék, mint a többire. A mai high-end fejhallgatók elképesztő technikai haladást jelentenek a korábbiakhoz képest, a 10-20 évvel ezelőtti milliós kategóriát kapod meg 100-500 ezer forintért.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák