Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Az-X

    őstag

    válasz bkercso #31901 üzenetére

    :) A helyzet a következő... a fizika és az elektronika elméletben, de sajnos csak halvány foltokban megvan. Annó műszerészként jártam középiskolába, azután ugyan nem villamosmérnökként, de pár évet koptattam a Kandó padjait is :) Halvány rémképeim vannak az elképesztően bonyolult integrál számításokról a tekercsekkel kapcsolatban. Egy darabig még értettem, azután átment abba, hogy inkább benyaltam a képleteket. Abból pedig nem sok maradt... max a ZH-k, vizsgák után pár hónap :) Ez a DAC most megépítésre kerül utána nem szeretnék tovább fejlesztgetni, próbálkozni... inkább majd csak hallgatni. Szóval nem hiszem hogy érdemes volna ezzel a témával kapcsolatban több hónapos, éves tanulmányokat folytatnom :) Főleg, hogy időm is csak alig van, épp a 4 hetes kisbabámat próbálom elaltatni :)

    Trafó... most ahol dolgozom (beléptető rendszereket tervezek) van egy beléptetés vezérlő terminálunk aminek 2x9V-os trafója van :) Gondoltam a fejlesztő kollégáknál rákérdezek mit szólnak az ilyen irányú felhasználásához. Amúgy a terminál tápja (papírforma szerint) 20W-os. De a kolléga egyből azt mondta, nem ezt javasolná... De nyilván Ő audio technikához, kifejezetten DAC-okhoz nem ért, ellenben nagyon segítőkész :) Persze inkább hagyatkozom azokra akik ezzel foglalkoznak, rád, a hozzáértő fórumlakókra... elfogadom ha itt ez a vélemény, gyakorlat, bevált módszer, és természetesen beleteszem a 3 trafót :DDD

    [ Szerkesztve ]

    :)

Új hozzászólás Aktív témák