Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Colos1

    őstag

    válasz bkercso #22244 üzenetére

    " hangkártya minősége digitális kimenet esetén nem befolyásolja a hang minőségét
    Hát azért..."

    Ok, valóban nem pontos a megfogalmazás. Egyrészt függ attól, hogy van-e ASIO támogatás, valamint épp én írtam a múltkor, hogy a DS-em S/PDIF kimeneten mindent resamplerelt 48kHz -re, amíg nem cseréltem illesztőt, mert az még a régebbi ASIO drivert tartalmazta. Viszont ha ez rendesen megy, akkor tökmindegy, hogy egy 13k -s, vagy 130 k -s kártyáról küldöd ki :)

    Az alaplapival az a gond, hogy - mivel nincs ASIO-, a windows többször belenyúl, amivel hallhatóan rontja a hangzást. Lehet még a wasapival is próbálkozni, de az is átmintavételez, mert nem kerüli ki teljesen a win -t. Viszont jobban szól, mint a directsound. Amúgy a Win7 -nél be lehet állítani, hogy 16 vagy 24 bit, 44,1; 96; 192 khz legyen a kiküldött formátum.

    Azt még fontosnak tartom megjegyezni, hogy a Directsound vs. ASIO különbség sokkal kisebb hangzásbeli apróságokat jelent, mint ami két DAC között fordul elő, mert a D-A átalakítás minősége többet jelent. (Pl. a Xonar DS + ASIO messzemenően alulmarad az Essence One + directsound -tól.)

    (#22245) matyi94: Alaplapi hangkarihoz nem lehet :(

    OFF:

    (#22172) contaxg: Voltam tegnap ideggyógyásznál, és írt valamit, amitől egész nap szállok, nagyon kemény cucc :DDD

    Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

Új hozzászólás Aktív témák