Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bajnokpityu

    félisten

    válasz bkercso #10659 üzenetére

    amennyire utánaolvastam,meg érdeklődtem jó fülű embereknél,(pár percig hallottam is, de igen szar kábelekkel, füleskimenetről kivezetve) az AD dacok mintha hullámoztatnák a hangot a közép tartományban.ez szigorúan véve rossz.ugyanakkor francért akarom a kipróbált,jó kiskinai wolfit lecserélni 2-3x annyiból kihozható AD1955re?a kiskinai árához képest steril középtartománnyal, wolfsonos térrel ugyanúgy bir,mint a nagyok, és saját mértékrendjén belül pontos is(12-15rugóért lehet kihozni doboz nélkül). igazából lehet hosszabb távon kipróbálok egy adag opampot, hátha valamelyikkel még jobb lesz,mint a JRCvel(utóbbi volt amúgy érdekes módon az az opamp, amivel 1 kategóriával jobb volt a hangja),de mivel a nagy dacom sztem a wolfsonból kihozható max körül járhat, érzem valami egészen más is kéne,nem csak stiluson belül jobb.

    csak "izgalom"ra vágyok. a durva hibákat fülem kihallja,kisebb hibákat meg már nem hibának,hanem jellemzőnek gondolom.pláne dac ICk terén,ahol nincs olyan,hogy A legjobb.

    van olyan jellemző, és zene,ahol a wolfsont még egy PCM is megveri,mégis fülemnek kedvesebb összességében a wolfik hangja. mérési eredményekről, torzitásokról fogalmam sincs,de ha Neked is, nekem is tetszik, akkor ha papiron rosszabb lenne, sem hiszem,h érdekelne,nemigaz? ez a jó a DIYben,hogy nem a marketingeseket kell etetni,hanem a cél,hogy minél jobban szóljon.

    [ Szerkesztve ]

    eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

  • slfln

    senior tag

    válasz bkercso #10659 üzenetére

    Én is legitim dolognak tartom a meghallgatást. Ha azonban jelentős különbségek lennének egy gyors A-B-val is ki kellene tudni szűrni, ha probléma van vagy szignifikáns különbségről van szó. Az olyan hibákat is mint a fázistorzítás, ami fáradékonyságot sok estben fejfájást okoz, valóban csak idővel lehet meghallani. Volt sajnos ilyenhez már szerencsém és eleinte nem értettem, hogy mitől érzem leterheltnek magamat és mitől fáj a fejem már fél óra után, ha azt hallgatom... pedig jól szólt.
    Egyik eszközzel sem éreztem ilyet 3 nap után sem, így ezt ezzel kizártam.
    Írtam is, hogy én ettől ezzel többet foglalkoztam, mint egyesek gondolják.

    A teszt nem 4 percig tartott, ahogy ez ki lett itt találva. Személyenként ~1-1.5 óráról van szó és ez csak az éles teszt. Előtte volt lehetőségük csak a számot betanulni és utána az egészet látva, majd nem látva próbálták megjegyezni, melyiknek 'milyen hangja' lehet.
    Én két napig készültem rá.

    A jó mérések még nem biztos, hogy jól szólnak gondolatmenetedhez csak annyit fűzök hozzá, hogy a DAC1 kiválóan szerepelt minden mérésen. Az audiofilek pedig egybehangzóan áldják és dicsőítik azóta is a hangja miatt. Hozzáteszem, hogy ez az egyetlen normálisan dokumentált és mért eszköz, amit jelenleg ismerünk.

    A vaktesztek pedig igenis legitim dolgok. Amíg az agyad a szemeddel párosulva ennyire befolyásolja a füledet, addig ez az egyetlen tisztességes módja annak, hogy valós eredményekkel szolgálj. A vakteszt önmagában nem objektív! "Az eljárástól lesz objektív" - de valóban, ez egy szerencsétlen elnevezése a dolgoknak. Valójában ugyanúgy a füledre hagyatkozol ilyenkor is, csak a többi manipulátort kicsukod.

    A "hosszan kell hallgatni, és otthon"-ra visszatérve: Nem egy tanulmány szólt már arról, hogy azonos dobozban hazavitt különböző - normális!- termék hetek után sem szólt máshogy. A legnagyobb összesítés erről itt van.
    Ha tudod mit hallgatsz hosszú távon, akkor az ugyanúgy hiteltelennek mondható, mint a vakteszt. Végül is akkor is ha nem tudod, de az egyikről mondjuk jobbakat olvastál, mint a másikról közben az erősen hat tudat alatt.
    Példaként lásd a tegnapi Tiloson ment hifi vitában, amikor behülyítették a népet, és a mindenkinél rosszabbiknak ismert márkájú készüléknek volt jobb képe, amikor nem tudták melyiket nézik.
    Ilyenkor már ugyanis a hangulataid, a környezeted, az hétköznapokon ért hatások is befolyásolják a megítélésed. Ha azon a héten amikor A-t hallgattad megdöglött a kutyád, befizettél 45 csekket, elromlott a kocsid akkor azt rosszabbnak fogod hallani, mint B-t a következő héten, amikor is megjött a fizetésed, 3-masod volt a lottón és sikerült venned egy rég áhított könyvet...

    Nem akartam megtéríteni, meggyőzni senkit. Csak arra akartam volna ösztönözni az olvasókat, hogy néha használják a fejüket és ne higgyenek el mindent, és mindenben, ami előtt nagy árcédula csücsül.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák