Új hozzászólás Aktív témák

  • devast

    addikt

    válasz Melorin #696 üzenetére

    @jap: oké :)
    @snagyz Azért két opamp között ha nem is tudom definiálni, de azt azért meg tudom állapítani, hogy máshogy szólnak és melyik tetszik jobban(általában). :DDD Valahol olvastam, de tényleg a lowpass filterben levő opamp cserélgetése sokkal prominensebb változást hoz.A dacmagic meg elég komplikáltnak tűnik, azt már nem az ic adatlapjáról másolták, hanem valaki megtervezte. Meg is látszik az árában :)
    @Melorin: Valami olyasmi, hogy amikor a bitek átjutnak a gépedből a dac-ba, akkor ezek egy órajel ütemre történnek. Nem mindegy hogy a bit mikor jön, időben. Majdnem az összes usb-s megoldás a számítógép órajelét használja, mert nehéz/drága (értsd: aki megcsinálta az assembly-ben írta a programot az usb receiver csipbe, valami 600 órát szórakozott vele mire lett belőle valami) megcsinálni, hogy az adatátvitel a dac-ban generált órajelre menjen. Dac-ba jó pénzért lehet pontos kvarckristályt rakni, ezáltal közelíteni a tökéleteshez, de a géped órajele olyan amilyen...(meg van ilyen PLL-es megoldás is de ehhez sem értek :DDD ) Na most ezt én csak olvastam, és nekem 50 picosec ide vagy oda nem nagy kaland :DDD
    De lehet hüjeségeket írok, lényeg hogy a jitter miatt nehéz jól implementálni az usb-t.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák