Új hozzászólás Aktív témák

  • vodkaboy22

    addikt

    Érdekesség:

    Tudom, keveset esik itt szó róla, de profibb körökben komoly igény van jó Line trafókra.
    pl: Erősítő/Előerősítő - DAC közé

    Lassan két hónapja kezdtem el vacakolni a témával a DAC-omhoz. Több megoldást kipróbáltam. Na most sajnos egy transzformátor nem egy eccerű occó cucc, viszont annál bonyolultabb, nem véletlen egy jó kicsi audio transzformátor ára sokszor aranynál is több... De mindenesetre pl egy jobb Lundalh vagy Jensen trafó darabja 100euro-tól kezdődik. Na most posta és vacakolás mire ideér 2 jó sima 600/600Ohm-os Lundahl trafó az már könnyen 70 ezer forint körül mozog. :W

    Szerencsére tudtam kölcsönkérni egy pár LL1517-est. Mellé vettem egy pár occó Monacor LTR-110. Illetve szereztem jó fajta EI magokat. 1pár 1cm^2-es Permalloy magot és egy pár 2.25cm^2-es GO-FeSi magot.
    Na most sok sok tesztelés és 6db újratekercselés után sikerült egy nagyon jó (mérést ha kér valaki magánba küldök...) Line trafó design-t csinálnom.
    A befutó a Permalloy mag lett sokadik tekercs kialakítással... Mérésre nem tud akkora frekvencia tartományt mint az LL1517-es, de azért jóval 80kHz- fölött van a -3dB-s pontja. Alul meg 10Hz alatt kicsivel. Szimetrizálásra alkalmas mivel 1:1-es és az egyik tekercse középleágazású. (Tehát RCA-ból XLR-t tud csinálni :DD ). 1kOhm-nál kisebb kimeneti impedanciáról érdemes hajtani, de kellően kicsiről 250Ohm-nál nagyobb impedanciás fejeseket is meghajt a secunder. Viszont LINE alkalmazásban inkább 10kOhm zárást ajánlok.
    Természetesen galván leválasztásra és szimmetrizálásra ideális, hangja nagyon kellemes, hosszan hallgatható
    . Természetesen ez subjektív.

    Tehát nyers adatok:
    Nickel Permalloy mag EL-35-ös
    1:0.5-0.5-ös (beköthető 1:1-nek)
    Érdekessége, hogy az egyik tekercs (középleágazású) selyemréz a másik pedig zománcréz mindkettő 0.2-es.
    Maximum ajánlott jelszint viszont csak 6Vpeek itt már elkezd telíteni a mag.

    Akit érdekel priviben kereshet 2-3hét átfutással tudok csinálni egy párt. Természetesen nem Lundahl árban...

    Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

Új hozzászólás Aktív témák