Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pethob

    aktív tag

    válasz Soma #15423 üzenetére

    Ha jól értem az a bajod, hogy a (külső) vaku fénye nélkül várható expozíciót mutatja a fényképezőgép és ezért sötét a kereső.

    Bár X-Pro1-et sosem használtam de más Fuji X kamerák (X100T és XPro2) alapján a "képernyő beállítása menüben" kéne EXP. ELŐNÉZ MAN M. vagy hasonló menüpontot keresni, és KI-re állítani. Így a kereső jól látható lesz, független az elkészülő képtől, amit a külső vakuk manuális beállításával tudsz nyilván szabályozni. (Expozíciós idő ne legyen 1/125-nél rövidebb, de már találkoztam olyan vaku set-el, ami csak 1/60-on villant el, annak ellenére, hogy 1/250-et tudott a váz is, vaku is. Lehet a távkioldó hibája is...)

    Beállító fényre azért szükséged lesz, hogy a fókusz ne legyen nagyon lassú, gondolom azért nincs teljes sötétben a téma.

    A legtöbb fuji objektív F5.6-on hozza a legjobb formáját (kicsit nyitottabban, mint a megszokott F8-F11) így oda érdemes beállítani a fényeket. (És persze ISO 200 meg a fent zárseb.)

    https://www.flickr.com/photos/pethob

  • gorgo

    őstag

    válasz Soma #15423 üzenetére

    Hú de kár, hogy meló helyen olvasom, én is belefutottam ebbe élőben, halál idegesítő volt. Merthogy fejből nem tudom a menürendszert (X-E2-t használtam) de arra utólag kellett rásegítéssel rájönni (én vakegér!) hogy KÉT ilyen jellegű menüpont is van, az elsőt megtaláltam kikapcsoltam (maradt tök sötét a kereső) a másodikat viszont nem kapcsoltam ki... Szal, ha elsőre nem megy, túrd át a menüt és a második ilyen jellegű pontot is állítsd KI-re.

    Szerk: Áh, reggel van még, látom már sikerült megoldani! :U

    [ Szerkesztve ]

    "Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

Új hozzászólás Aktív témák