Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • arn

    félisten

    válasz Stauffenberg #37567 üzenetére

    Verzionkent is varialtak… pl amikor az xt1 megjelent, tok jo volt c1 szin es tonuskezelese, meg azzal kaptal eles kepet, a kesobbi verziokban vmit varialtak, akkor visszaszoktam lightroomra.

    Canonnal a szinek neha fonnyadtak lron, elsore van hogy fel sem tunik, csak amikor vegigporgetem az exportot. Elvileg kozel minden forrasbol illene letrehozni ugyanazt az outputot, de gyakorlatilag meg annyira befolyasolja a munkafolyamat/import, etc, hogy siman felreviszi a vegeredmenyt, aztan elcsodalkozik az ember nemelyik albumon, a fene, ez regen jobban nezett ki.

    Az lx100at azert adtam el, mert konkretan folyamatosan a fuji kimenetevel hasonlitgattam (foleg hogy parhuzamosan hasznaltam oket) es lehetett hasonlot csinalni, de azt ugy tudtam elerni, hogy baromi sokat kellett a rawokkal kuzdeni. A fujibol pikkpakk tok jo plasztikus kepek jottek, a pananal, meg ha nem figyeltem oda, doglott kepek szulettek, es mindig kellett a fujis kontroll. Ilyen szempontbol a canon is kicsit vegyes.

    Vagy pl az oly pana szenzoros kepei tok zajosak voltak a oly sony mellett, de a szinvilaga jobban tetszett - az egyiknel a jpget favorizaltam, a masiknal a rawot. Vegeredmenyben ahany gep, szenzor es feldolgozo, annyi fele variacio, ha az ember nem folyamatosan hasonlitgatja a kepeket.

    [ Szerkesztve ]

    facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

Új hozzászólás Aktív témák