Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16820480

    törölt tag

    válasz total90 #28665 üzenetére

    Szerintem megpróbálhatsz a jelenlegi szettel olyat, hogy a 10-24 viszed meg mellé egy 50-230. Bár így nem lesz fix, de elég könnyű, és van teléd is olcsón.

    Én gondolkodom az 50-230 helyett egy 55-200-on, de a kis fényerőért cserébe háromszor annyi az ára, meg nehezebb is, így midnig csak halogatom a dolgot.

    Illetve nem lenne rossz egy kistele, olyan 70-80mm körül, ami nem olyan batár, mint a 80-as meg 90-es, és nem is olyan drága azért. De ilyen ugye láthatáron sincs (50 szuper, de telének tág, 56 ugyanaz, 60-as meg nagyon lassú AF).

  • vihartigris

    őstag

    válasz total90 #28665 üzenetére

    Az 50-230-ast én is tudom ajánlani túrázáshoz.

    bármi reciproka a semmi

  • pethob

    aktív tag

    válasz total90 #28665 üzenetére

    Látom mindenképp az adott gyújtótávon legjobb objektívre hajtasz. Nem baj, de ha könnyű felszerelésre vágysz, akkor kompromisszumot kell kötnöd! Szerintem jó döntés volt elengedni a 16-55-öt...

    16/1.4-et csak akkor vegyél és vigyél, ha a 23/2-t nyugodt szívvel otthon mered hagyni túrázáshoz.
    (Nem a 23/2 felesleges, hanem a 16 és a 23 egymás mellett. Mert ha tényleg a minimum a cél, akkor csak a vázat meg a 23/2-t vinném magammal!)
    Egyébként a 16mm-t a 10-24-en is kitekerheted, tehát tényleg csak akkor érdemes a 16-ba beruházni, ha a tájképek mellett érdekel a kis mélységélességű kreatívkodás is. Van fent pár ilyen képed a 23-assal, de neked kell eldöntened, hogy ez tényleg érdekel-e! A 16/1.4 tud újdonságot, meg bővebb lehetőségeket hozni a 23/2-höz ezen a téren. Tájképre viszont neked nem lesz elég széles, azt borítékolom! Tehát a 10-24-et nem váltja ki.

    Az 56-os egy kifejezetten portré objektív. Fixek között nagyobbacska és elég nehéz is. Én tuti nem vinném túrára. Egy min F/5.6-ra rekeszelt képnél szinte semmi különbség nincs. A zoom teléket nem igazán ismerem, de ha semmiképp nem opció a korábban írt 18-55 alapzoom (szerintem hasznos lenne), akkor a zoom telék kb innen indulnak...
    (Nekem nem szokott hiányozni a tele az erdőben. Meg máskor sem. Szeretek közel menni. De mindenkinek mások az igényei...)

    Ha bármilyen okból ez a kistele fontos, akkor még meggondolnám a szerintem kissé elfeledett, de jó mindenes 60-as macro-t. Portréra, kistelének meg macro-zni is jó. Persze mivel sokat tud, kompromisszum. És macro szempontjából a 80-as mellett labdába se rúg. De szívesebben csomagolnám be egy túrára, mint az 56-ost.

    Középre megvenném valamelyik 35-öst! Túrázás miatt a 35/2-t javaslom.

    Bölcselkedő tanács: A képeidet és az itt leírtakat látva a következő túrára én a 10-24-et és a 23/2-t vinném. Nem kerül semmibe, és amúgy is azt szoktam javasolni, hogy 1-1 optika megismeréséhez és a magunk fejlődéséhez is az kell, hogy korlátok legyenek. Legjobb ha kiválasztasz egy gyújtótávolságot, és fél évig csak azzal fotózol!

    Még bátrabb (és könnyebb) vagy ha csak a 16/1.4-et csomagolod be... ;)
    (Mondjuk ezt csak félig gondolom viccnek, mert tényleg hasznos lenne...)

    Esetleg 10-24+35/1.4 vagy 10-24+16/1.4+35/2. Ez utóbbi esetben két új objektívet is vehetsz, így shopoholic oldalad is kielégítheted :D

    https://www.flickr.com/photos/pethob

Új hozzászólás Aktív témák