Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • madgie

    titán

    válasz #16820480 #26145 üzenetére

    Ezt akartam épp mondani, jóhogymánem az EOS 300D-t hozza fel példának :DDD

    Igen, fullframe az A7, de nagyjából ennyiben ki is merült a “modernsége”. Gyenge bajonett, a képszéli elszíneződésre fokozottan hajlamos szenzor, az akkori kornak megfelelő szaggatós EVF, a mostani Sony-khoz képest buta AF... nem nagyon tudnék okot mondani, miért venném meg. Ja, de, fullframe :DD Nagy kaland, ha a normális objektív ugyanúgy pénzbe kerül rá, a manuálokból meg a nagylátókat ki is lőheted a szenzor miatt.

  • lugosi

    MODERÁTOR

    válasz #16820480 #26145 üzenetére

    Én úgy érzem, hogy árban és tudásban bőven versenyképesek az xe3-mal. Valóban 5 éves pl az a7, de nem hiszem, hogy képminőségben vagy szolgáltatásokban annyival gyengébb lenne, amennyivel kevesebbe kerül.
    Látom, hogy mások részéről divat itt elviccelni, hogy full frame, de a fizikát szerintem ezek a humoristák se tudják megváltoztatni, így ha 24mp egy bőven nagyobb lapkán, nagyobb elemi érzékelőkkel, akkor azt akárhogy is nézzük, nehogy már hátrány legyen. Igen, akármennyire is erőltetett divat a topikban szembe menni vele, a full frame érzékelőnek elvitathatatlan előnyei vannak. Kritikusabb felhasználásra biztosan nem azért használnak nagyobb érzékelős gépeket, mert technológiailag alacsonyabbrendű.
    Úgy is nézhetjük tehát, hogy egy friss fuji váznak árban és minőségben versenytársa egy 5 éves konkurens váz, ami baj a gyártóra nézve. Valljuk be, ha a fuji gépeknek nem lenne olyan jól eltalált design-ja, ár/értékben sokkal, de sokkal kevesebben vennék. A design pedig egy ponton túl már nem adja el a gépet, amikor racionális választássá válik, akkor az számít, hogy mit kapsz 450-ért itt, és mit máshol.
    Azt gondolom, hogy ez nem jó irány, rossz felé fordult a gyártó.

    Madgie: szakmaiatlan és komolytalan 300D-t felhozni ebben a kontextusban egy szakmai fórumon. Az evf-je szerintem egyébként nem rossz az a7-nek, bőven használható. A jó objektív ugyanúgy pénzbe kerül rá ez igaz, de amennyivel olcsóbb, mint a kisebb szenzoros fuji, annyival több pénzed marad objektívre, nem? Azért szerintem van rá használható nagylátószögű objektív, mint ahogy ugyanígy van fujira is. A ff a szériának azért nagyon jó a konverterrel való támogatottsága más gyártók objektíveit tekintve, így ha úgy jártál, mint pl. én, hogy megvannak az egész jó obijaid más bajonettel, akkor nem vagy annyira meglőve. Nem vagyok járatos konverteres témában, de nem sok olyan megoldást ismertem eddig, ahol van konverterezett, más gyártótól származó objektívvel pl. autofókusz. Persze lehet hogy van, de itt szembesültem vele először szélesebb körben.

    Mercutio: miből gondolod, hogy tudod, hogy milyet veszek és milyet nem veszek? Emellett, ha nem veszek, az mennyiben befolyásolja az igazságtartalmát annak, amit leírok? Védeni kell a választott márkát értem én, de így? Szerinted az xe3 ára reális?

Új hozzászólás Aktív témák