Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Novics

    senior tag

    válasz pethob #16780 üzenetére

    56/1.2 :P

    Annyit tennék még hozzá - ne csak szimpla trollkodás legyen - , hogy ez azért függ a stílustól, de szerintem is, aki Fujit vesz, attól nem állhat olyan távol a fix sor használata. Én kb egy évig tök jól elvoltam az egy szál fixemmel - 35/1.4 - de aztán inkább megváltam az egész csereberélgetős rendszertől, mert azért még a 16-os nekem is kellett volna. Meg a 10-24. Ok, ez zúúúúm, de nekem tökéletes lett volna all-around obinak. Csak nagy. És drága. Meg nem is olcsó. :D Meg a francnak van kedve akkora batárt cipelni. :))

    A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

  • Alabástrom

    senior tag

    válasz pethob #16780 üzenetére

    Szerintem fixekre maximum akkor érdemes rámozdulni, ha az ember már tudja, mit akar. Egy zoom-mal jobban meg lehet tanulni, hogy mit is jelent a perspektíva, meg több tapasztalatot lehet szerezni, több tartományon kipróbálhatja magát az ember...

    És különben sem mindenkinek jobb a fix mint a zoom, sokan sosem térnek igazán át fixre, vagy visszatérnek róla zoom-ra.

    (mondom ezt úgy, hogy amúgy megrögzött fix-fan vagyok, kb 10 éve nem volt zoomom.)

    [ Szerkesztve ]

    Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

  • Beiglee

    csendes tag

    válasz pethob #16780 üzenetére

    Sziasztok!

    Igazán köszönöm mindenkinek a sok-sok segítséget. Nem is tudjátok milyen öröm egy ilyen fórum, ahol hozzáértők segítenek nekem a laikusnak, aki még csak kezd ismerkedni a komolyabb rendszerekkel, meg persze azt is jó olvasni, amikor a profik írnak véleményeket. Rengeteget lehet tanulni belőle... :)

    Nézegettem az ajánlott objektíveket és azért elég brutál áruk van. De hát gondolom a minőségük is olyan. Most, ami nekem leginkább tetszik (és számomra ésszerűen megfizethető) az a T1-es 18-55 obival 400 ezer forintért (kp. visszafizetéssel az Artworknél láttam).

    De ahogy olvasgattam az x100t-t is nagyon dicsérik és talán az őt követő x100F-et is. Ezek tényleg ennyire jól sikerült kis gépek? Érdemes lenne esetleg ebben az irányban is gondolkodni? Mert azért a méretük meg nagyon tetszik. Talán, ha megjelenik az F, akkor még az ár is kedvezőbb lesz.

    Még egy laikus kérdés, ne haragudjatok. De a T2 valóban annyival többet tud (nyilván újabb, de mégis...), mint az elődje, mert árban azért 18-55 obival 670 ezer most. Van benne annyi többet, hogy érdemes lenne gyűjteni rá. Vagy inkább az obikra spóroljon az ember?

    Még egyszer köszi mindenkinek.

Új hozzászólás Aktív témák