Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • runner 125

    nagyúr

    válasz Zilko87 #16588 üzenetére

    Digitcam überakció végét azért várjuk ki, mert Fuji napos áron rendeltem én is, de továbbra sincs hír, h mikor kapom meg.
    Itt találtam még jó áron, bár nyilván szürke gép..

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • Clemi

    veterán

    válasz Zilko87 #16588 üzenetére

    Táska erősen ízlések és pofonok, na meg keret függő. De javaslom nézz körül a Crumpler a Tenba és persze az ezen a téren profi Lowepro táskák között. Crumplerből nekem az LD6000 ami bejövős, vagy egy kicsit nagyobb méretben a MULL9000 a Tenba-k közül nekem egy Switch10 van de igazából DNA15-öt akartam, csak az akkor nem volt készleten, ott ahová volt egy határidőre levásárolható 50%-os Tenba utalványom. A Lowepro szintén jó márka, megbízható széles a választék, de nekem kevésbé sokrétű és praktikus mint a másik két márka. Ha kimondottan csak fotózás és a cuccok biztonságos szállítása, akkor Lowepro, de ha mindennapos "jövök-megyek, nálam a gép" célra akkor a másik két márka közül amelyik jobban bejön. Pesten a Digitcam üzletben például elég sokféle ki van téve.

    Lenspen, szigorúan eredeti valamelyik szaküzletből. Az ebay-es hamisítványok hitvány vackok, csak maszatolnak. Ebből vettem szenzor tisztítót, valamit szűrő és lencse tisztítót is. Amit elsőre vettem az ebay-en fele annyiért meg ment a kukába.

    Ha akku, akkor a Patona, mivel szvsz ugyanazt tudja mint a gyári. Ha UV szűrő (gondolom állandóan a lencse előtt tartani, hogy védje) akkor B&W Digital, én azt tettem az 56/1,2-re, de a többin W-Tiana van ami azért pénztárca kímélőbb, de a 14/2,8-as vagy a 35/2-es obi képén én még pixel kukkolva se láttam különbséget a szűrős és a szűrő nélküli képek rajzolatán.

  • pethob

    aktív tag

    válasz Zilko87 #16588 üzenetére

    Egyenlőre még mindig több az igény X-T2-ből, mint amit szállítani tudnak, így a legtöbb helyen nincs raktáron.(Külföldön sem, itthon szerintem sose lesz.) Ez kicsit csökkenti az esélyét annak, hogy a valószínűleg februárban induló tavaszi cash-back akcióban X-T2-re is lenne cashback. X-PRO2-re már biztosan lesz , ha marad készlet szerintem X100T-re is. (X-T1-re most is van 90eFt...)

    Itt tudod követni: https://fuji-promotions.com/hu/hu/pages/promotion

    A kereskedőknek kb 10%-os mozgásterük van. Azt szokták elengedni 1-1 bolti akciónál. Ilyen volt karácsony előtt is szinte mindenhol. Lesz tavasszal is szerintem. Fel kell iratkozni a levelezési listákra...

    Esetleg lehet próbálkozni azzal, hogy bemész, és megpróbálsz alkudni. (Nekem annó 5%-ot adtak X-PRO2-ből és 8%-ot a mellé vett objektívekből. 35/f2 és 56/f1.2 A hazai megjelenés napján hoztam el, még nem volt hozzá magyar használati, utólag mentem érte vissza... Szóval nem feltétlen kell kivárni az akciót, persze az segített, hogy rengeteg pénzt hagytam ott.) Boltot direkt nem nevezem meg, de az árrések mindenhol egyformák.

    Cashback akkor is jár, ha kedvezményesen vásárolsz. Lényeg, hogy hivatalos kereskedő legyen.
    Cashback-ben szerintem 5%-ra lehet számítani, mint írtam bolti akciónál 10%-ra, tehát kb 15%-ra számíthatsz a lista árból. Meg persze érdekes a forint árfolyama, ha az beerősödne, olcsóbb lenne, mint minden import...

    [ Szerkesztve ]

    https://www.flickr.com/photos/pethob

Új hozzászólás Aktív témák