Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • madgie

    titán

    válasz Gondwana #15057 üzenetére

    Ha mindenre válaszolok, miről írjak a blogban? :D

    56/1.2 AF kérdésre amúgy nem tudok konstans adatot adni, mikor hogy. A harmadik generációban is érzékenyebb a vízszintes irányú témákra az AF, amire mondhatnám, hogy ciki, de megszoktam.

    ISO tárcsa amúgy nem rossz, nekem kézre áll, egy bajom van ezzel, hogy a záridő kioldó gombja csak az Auto állásnál fog, tehát ha nem abban hagyom és elkezdem az érzékenységet tekerni, akkor könnyen eltekeredik a záridő is.

    Kereső mérete OK (a T1 mellett nyilván csepp'), nagyjából a betekintési szöge is, de basszus, LCD. Még az X-E1 is OLED alapú. Az OVF-en van a hangsúly, de azt meg én nem csípem igazán. Élesben nem is használtam, mert egy 56/1.2-nél, minimál DoF-on nem szeretek tippelni, hová áll élesre. Meg amúgy is, a MILC egyik legnagyobb elönye a WYSIWYG, azt meg ott dobod.

  • pethob

    aktív tag

    válasz Gondwana #15057 üzenetére

    A X-PRO2 EVF-je szerintem leheletnyit elmarad az X100T mögött. Elsőre nem tűnt fel, de most gyorsan összenéztem őket. Picit nagyobb és picit jobb a betekintési szög.

    De az X-PRO2 is vállalható, mert 1.5 év X100T használat után és fél éve párhuzamosan nyúzva mindkettőt nem tűnt fel a különbség, mostanáig :-)

    Az X-T1 és X-T2 más liga, azt az EVF-et nagyon irigylem.

    (Mellesleg az x100t OVF-je is jobb egy hajszálnyival az X-PRO2-nél leglábbis 23mm-es optika mellett. Más a nagyítás kisebb a keret. Meg máshol és máshogy vetíti rá az adatokat. Az viszont vicces, hogy az X100T-n a TCL konverter az optikai kereső kb 1/3-át takarja ki napellenző nélkül is. Közelebbi témánál a paralaxis hiba miatt több mint a frame felét. A 35/f2 az X-PRO-n semmit.)

    https://www.flickr.com/photos/pethob

Új hozzászólás Aktív témák