Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DonRazzino

    senior tag

    válasz silmatauki #10179 üzenetére

    (A 27-es jegelve.)

    A Konica jó állapotú, puhán járnak a mechanikus alkatrészek, jó tág a tekergetési lehetőség, nyitva is szépen lehet állítgatni, finomhangolni. A képi világa nekem nagyon tetszik, de ne legyünk igazságtalanok, hogy egy ilyen régi darab karcosságát egy mai Fujinon-hoz hasonlítjuk. Az a "baj", hogy még a 27-es is, ami az XF18 után a második leggyengébb fix, nyitva is elég jól teljesít. Ha meg van fénye az embernek f5.6-on hagyja egész napra és saroktól-sarokig minden éles lesz a képen (ha épp erre van szükség).
    A Konicánál a megszokott +1sharpness-t azért van, hogy +2-re tekerem és 2.8 környékére mondom azt, hogy számomra elfogadható képközépen az élessége (ami ugye egy portréobinál lényeges). 5-8 méternél nagyobb tárgytávolságon még nem is próbáltam.

    madgie: ha a régi tele nem sokban tér el az új verziótól, ami nekem van (már pedig nem), akkor elégedett leszel vele.

    Mr.Csizmás: Én pénteken késő este érek Budapestre, ha addig nem találsz más megoldást, egy 50-230 II-t tudok adni.

Új hozzászólás Aktív témák