Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • spidersoft

    senior tag

    Üdv! Keresek egy konzervet -- illetve egy konzervételt, mindegy, hogy ki gyártja :) Régen, még Csehszlovákiában vettük, akkoriban magas téglalap alapú dobozban volt. Aztán nagy sokáig sehol nem kaptunk, majd egy rövid ideig a Lidlben árulták 30 dekás kerek dobozban ugyanazt az ízt és állagot. Ragacsosan zselatinos, ízletes, sós lében úsztak kisebb-nagyobb szálas, mégis puha húsdarabok. A lé hűtve megdermedt aszpiknak. Tehát nem löncs-szerű kenőcsről van szó, hanem elkülönülő húsdarabokról. Ízre a Lidlös Pikok finom tavaszi sertésvagdaltja emlékeztet rá leginkább, illetve abban vannak hasonló, csak jóval apróbb húsdarabok a löncskenőcsbe ágyazva. Ugyanez a pl. Tescoban kapható Werblinski Sertés csülök konzervje is. Ez utóbbi cégnek írtam egy angol nyelvű levelet (megkérdeztem, hogy gyártanak-e olyan konzervet, amit keresek, és ha igen, mi a neve, mert szeretném felkutatni akár itthon, akár külföldön), de nem válaszoltak. Egyébként úgy rémlik, hogy a Lidlben rövid ideig kapható konzerven is "knuckles" felirat volt, ami, ugye, szintúgy csülök.

    Ha ezzel itt off vagyok, akkor bocsánat, kérlek ajánljatok topicot, ahova mehetnék a kérdéssel. Itt már kérdeztem, de finoman szólva nem nagyon pörög a téma...

    Köszönöm a segítséget, további szép napot! :R

    [ Szerkesztve ]

  • spidersoft

    senior tag

    válasz solfilo #2411 üzenetére

    Igen, ilyen alakú volt a régi, de a beltartalom teljesen más -- ez normál löncs (bár a jobbak közül való), én meg olyat keresek, amiben egy-két ujjpercnyi méretű húsdarabok vannak, lében. Amúgy tudtommal az általad küldöttet már nem árulja a Lidl, csak ennek a sajátmárkás verzióját, ami kábé ugyanez lehet. Épp akciós, pénteken vettem tizenkettőt :D 599 helyett 419/340g, azaz 1232Ft kilója, szóval a készételek/felvágottak között nem drága, pláne, hogy elvan még vagy két évet, akkor viszem munkába amikor akarom :D

  • spidersoft

    senior tag

    válasz supercow #2414 üzenetére

    A pápai egy időben egész ehető volt, sokszor tejfelesen csináltam belőle pörköltet vagy paradicsomosan, fűszeresen olaszos valamit, 5-6 adagot kiadott egy doboz, amíg megfőtt a tészta pont elkészült ez is. Amikor legutóbb, néhány éve vettem, nem tudtam megenni: javarészt mócsingok és kemény bőrdarabok (átlátszó, aprított ipari gumi) alkották a húsnak fenntartott tömegszázalékát. Ha azóta már megemberelték magukat, akkor bocsánat. Ez a négyszögletes lidis nem olyan: nem pástétom-szerű kocsikenőcs, hanem apró darabos, de nincs benne mócsing/bőrdarab (efféléktől falnak megyek), alig fűszeres, nem agyonra zsíros, viszont húsos... szerintem finom cucc némi savanyú almapaprikával :)

Új hozzászólás Aktív témák