Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • solfilo

    veterán

    válasz batagy #7384 üzenetére

    Szia! Hogy főzted a rizst?
    Megmostad e, mennyit, mennyi vízzel? Basmatinál pl 1,4-1,5 a rizs-víz arány főzőben.
    Mennyiséget csak azért kérdezem, mert az én főzőm is olyan, hogy ha kb fele kapacitásnál többet teszek bele, hajlamos csúnyábban köpködni, de a rizstől is függ, pl a Riceland sima hosszúszemű rizs botrányosan köpköd nálam. :DDD

    Jázminnal megy ez a módszer, feltételezem basmatival is oké (abból kiindulva, hogy az én főzőm ugyanolyan arányokat \1,5x\ javasol a basmatihoz és a jázminhoz is, azt meg nem tudja a főző, hogy milyen rizst teszek bele :)):

    1. rizst átmosni
    2. 1,4x hideg vízzel edénybe tenni
    3. alágyújtani (maxon mehet) és lefedni (ezért vettem üveg fedeles edényt IKEA.ban, hogy lássam mi történik, persz eltörtem :D)
    4. ahogy felforrt, legkisebb lángra tenni, ~9-10 percig így, aztán elzár.
    5. innentől pihenjen még kb 15 percet lefedve, végén villával érdemes lehet kicsit fellazítani

    1,4x és időt egy jázmin rizses zacskóról szedtem pár éve, bevált ennél az edényes, hideg vízben feltevős módszernél.

    Ja még annyi, hogy ez a módszer nem adja a magyarok által oly kedvelt pergős rizst jázminnal, de hát ugye nem is villához, hanem pálcikához készítik így a rizst. Mi monjuk pont így szeretjük, szaftos ragus ételek köretéként. :B

    Donki Hóte
    ti hogy főzitek a rizst? :B

    [ Szerkesztve ]

    solfilo

Új hozzászólás Aktív témák