Új hozzászólás Aktív témák

  • pikszel

    őstag

    válasz basaja #49520 üzenetére

    Nappali fotóknál a 100-as vagy legalacsonyabb ISO-t kellene használnod, persze ezt gyér fénynél beltérben már megint érdemes elereszteni (ISO 100-200) mert bemozdult kép és zajos árnyékok lehet a végeredmény. A fehéregyensúlyt, pedig fényviszonyok/napszak döntik el és nem tudom van-e már valamelyik vasban egyedi fehér mérésére? És sajnos a kijelződ végett sem feltétlenül a színhelyes képet (sokat láttam a monitoron sz@r című frázist) látod a kalibrálása miatt.

    Esti képeknél mehet az ISO 200-400 nyugodtan és ha ember van a képen, akkor ISO 100 + vaku, de az sem túl távolról.

    Amit világosításnak írsz, az az expozíció korrekciója. +-2 fényértéket tudsz állítani, azt nem tudom milyen lepésekben. Ez a exponálási/"zár"időt lassítja, illetve gyorsítja. Tehát amit vit világosításnak látsz (már ha nem értettelek félre) az beégés, mert az érzékelő összes digitális képpontja úgy dönt, hogy annyi idő alatt már elég fényt gyűjtött ahhoz, hogy fehér legyen (szubtraktív színkeverés).

    Üdv.

    „Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

Új hozzászólás Aktív témák