Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Myoka

    csendes tag

    Sziasztok!

    Olvasgattam a fórumot. És ahogy látom nagyon jófej emberek verődtek itt össze. Ezért is "merek" tőletek kérdezni. :) CNC marós vagyok, 2éve kezelek egy Fanuc vezérlésű függőleges tengelyű marógépet. (mynx550) :) Nem vagyok profi, de otthon vagyok a szakmában, önálló programozás, meg minden ami hozzátartozik. A kezdetektől egyedi gyártással foglalkozom. Most fontolgatom a munkahely váltást, Budapestre szeretnék költözni, nem a meggazdagodás, csak a normális életkörülmények kialakításának reményében. A jelenlegi cégnél nem vagyunk túlfizetve...minimálbértől egészen a nettó100ig jutunk kb...a vér profik keresnek talán kicsit többet. Pénz nincs, de az elvárások nagyok...Szóval váltani szeretnék, természetesen tanulni és fejlődni is! Nagyon szeretem a szakmámat. De félek, hogy nincs túl sok esélyem nőként...Pedig ügyes vagyok, meg erős is ;)...ha meg valamit nem bírok el, szerintem mindenhol van daru... :)
    A munkakeresésbe már belekezdtem, de egyenlőre nem tudom felmérni milyen esélyekkel is indulok. Mennyit mondjak, amikor a bérigényre rákérdeznek? Egyáltalán mennyire számíthatok? Vagy, hogy számíthatok-e arra, hogy egy "komolyabb" cég alkalmaz engem CNC marósként ?....Szóval, szerintetek mennyire éri meg nekem Budapestről ábrándozni, mint nő, egy férfi szakmában...?
    Előre is köszönöm a segítségeteket!

    Sziasztok: Móni

    myomyo

  • Myoka

    csendes tag

    válasz zolikaDB #248 üzenetére

    G-kódos, sajnos nem kérdezget tőlem semmit :D Heidehain vezérlésben is otthon vagyok kicsit, meg az NCT G-kódos változatában, a miénk szinte teljesen olyan, mint a Fanuc, csak bonyolultabb a menürendszere... :S
    A mostani cégemhez csak azért vettek fel, mert nagyon nincs errefelé "szakképzett" CNC-s, de kapásból 20al kevesebb volt a bruttóm, mint az akkoriban felvett srácoknak...
    Jó... igaz már némelyiküknél többet keresek, de nálunk ez a több csak párezerben mérhető. Azért vicces volt az idei 1,7% béremelés a 10% infláció mellett, legalábbis év elején "csak" 10% volt az is....
    Na de nem panaszkodom, mert tanulásra meg tökéletesen megfelelt. :)
    Huh köszörűsnéni nem szeretnék lenni. Imádom a marást, kiélhetem benne a kreativitásomat. Az esztergálás is "túl egyszerű", sokkal jobban szeretek 3D-ben gondolkodni...már el is felejtettem, hogyan kell esztergálni. :B Jobb lenne sokoldalúnak lenni, de így legalább azt csinálom, amit szeretek is. :)
    Albiba megyünk 2 barátnőmmel, talán így kicsit könnyebb lesz. Hallottam, hogy némelyik cég ad albérleti hozzájárulást. Remélem sikerül kifogni egy ilyent.

    Debrecen szép hely. ;)

    myomyo

  • Myoka

    csendes tag

    válasz zolikaDB #251 üzenetére

    Óhh nálunk a szerelés az nem is munka, mire bejön a fönök, addigra forgácsnak kell lenni a gépben, mert ha nincs, akkor te nem is dolgoztál semmit. Lényegtelen, hogy 1 óráig írom a programot. Kezemben a számológép, előttem egy teleírt papír számításokkal, gép felszerszámozva, felfogás is kész, darab kiórázva, meg minden nyavalya...jön az a hülye...és megkérdezi, hogy miért nem csináltam még semmit...na ilyenkor vörösödik a fejem....
    Múltkor mondtam neki, hogyha neki jobban indul a reggele a forgács látványától, akkor leközelebb lapátolok a gépbe, mire beér....nem tudok mást tenni...
    Másik vicces...csak hogy mennyire értenek a főnökeim a szakmához:
    Megkaptam a lángvágott vasat, lényeg, hogy volt rajta egy félkör alakú rész, ami a darab többi részéhez képest rosszul volt kivágva, meg rosszul is volt felheggesztve...nehogy egyszerű legyen az életünk... Minden darabot külön ki kellett játszani, hogy ne csússzunk ki a tűrésből, természetesen mindenhol be volt tűrve...Az egész cég azon aggódott, hogy "mikor lesz már kész."
    Nekiálltam ezt a bizonyos félkört simítani, mikor jön az egyik nagyokos tulaj. Megkérdezi tőlem, hogy miért van az, hogy az egyik körív fala vastagabb, mint a másiké? Tényleg ennyire szarul lettek kivágva? Ránéztem hülye fejjel, hogy mit is akar...odamegyek...mondom neki, hogy azért vastagabb, mert az még nincs megmarva..... :W Erre megszólal, hogy - Tényleg! Az még nem fényes! :F
    Na ilyen emberek irányítgatnak minket, kész idegbaj....

    myomyo

  • Myoka

    csendes tag

    válasz BloodPandus #252 üzenetére

    Üdvözletem! :)

    Ha külföld, akkor szerintem Anglia vagy Hollandia. Rengeteg ismerősöm van kint minkét helyen. És egyenlőre nem küldtek haza senkit. Angliába még most is lehet menni, egyik munkatársam is 2 hete ment ki, már munkája is van...
    Kimennék én is, de félek, hogy nem bírnám. Biztos sok lelkierő kell a honvágy legyőzéséhez. Minden elismerésem a tiétek, akik kint vagytok. :C

    myomyo

  • Myoka

    csendes tag

    válasz g@bo #255 üzenetére

    Ha nem kötne ide a beteges édesanyám, akkor én is mennék. Canadába már nem kell meghívó? Mert régebben meghívó kellett egy ott élőtöl és max. 3 hónapig lehetett kinnt maradni vele. De mindegyis nem akarok hülyeségeket beszélni. Te még sulizol? Gyakorlat? Az úgy nehéz ügy ám, ha nincs.

    myomyo

Új hozzászólás Aktív témák