Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zolikaDB

    veterán

    válasz feripapa #436 üzenetére

    Igen, a papír lókuki, ahogy mondtam. Ha van is gyakorlat, az nem sok mindenre elegendő. Nevetséges, h NCT90-esen tanítanak. (Bocs, Pandus, h megbántottam szíved csücskét :D )
    Nem 5 évet mondtam, hanem ötödik évet. Viszont ha már van szakmád, akkor nem 100%, h ingyen mehetsz szakmunkásba.
    Az alap, h tanulsz. Utána meg gyakorlatot kell szerezni valahol. Tehát nem elég az elmélet. Rengeteg fogást kell megtanulni, mellette tudnod kell programozni az adott vezérlőt, plusz anyagismeret, technológia stb stb.
    Igaza van Pandusnak, h hagyományos forgácsolásban kell(ene) jártasságot szerezni először, és utána a CNC, de ez nem mindig ilyen egyszerű.

  • BloodPandus

    csendes tag

    válasz feripapa #436 üzenetére

    Hát, papus, elnézést kell kérnem, hogy neked estem.
    Igaz, én csak 36 éves vagyok, tehát te vagy az idősebb.

    Viszont az alaposságod csorbát szenvedett.
    Amit tudtunk: Nincs szakmád, csak érettségivel rendelkezel.
    Korodról semmit, egyéb szakmáról semmit, sőt, semmiről semmit.

    A nick sem minden, találkoztam én már ilyen-olyan apóval/papával, meg egyéb nickekkel, aztán pedig az esetek nagy részében kiderült, hogy 14-17 éves suhancok rejteztek a komoly nick alatt. Tehát erre sem lehet építeni. Én már régen nem építek a nickekre... :)

    Ott követted el a hibát, hogy tájékoztató jelleggel nem adtál meg információt, mert beláthatjuk, hogy más tanácsot adunk egy már dolgozó emberkének, mint egy nullkilométeres pályakezdőnek.
    Nem tudom, miben vagy jártas, de a 2 szakmádról még mindig nem tudunk semmit, lehet, hogy hasznos lenne.

    (Tipikusan az az eset, mikor ismerős leányzó telikürtölte az iwiwet, ugyan, segítsünk már neki munkát találni. És morgott, hogy nem segít senki. Mondtam, talán, ha beírná, hogy mihez ért... egyből lett munka. Hogy utána elzavarták onnan, mert nem azt írta, amihez ért, hanem azt, amihez szeretne..., ehh, szőkék... :DDD )

    Ezért például, ha a tanítványom lennél (most is van egy török, tipikus suhanc, nehéz ügy), már rád húztam volna a vizeslepedőt.
    Nem vagy elég alapos (legalábbis ebben az esetben), és a hiányos, vagy hamis információk tévútra viszik az egészet.
    A CNC-nél, ha nem vagy alapos, akkor annak a vége kurva nagy géptörés szokott lenni, volt már, hogy embert küldtek el ez miatt. (ugyebár, mivel nem tudom, mivel foglalkozol, így azt sem tudom, hogy tudod-e, milyen súlya van egy ilyen dolognak, szakmán belül.)

    Vagy a másik oldal, amikor az ember szidja a mérnök felmenőit, mert fontos koordináták/adatok hiányoznak a rajzról.
    Volt olyan ismerősöm, akinek így is sikerült megcsinálni a darabot.
    Kérdezem, hogy honnan tudta a hiányzó méreteket?
    Ő nem tudta.
    - De megcsináltad, vaze... :F
    Saccoltam...
    :W :O

    Így a széria, amit saccra legyártott, ment a kukába, 3 milla anyag. Ő meg ment máshova.
    Nem volt mindegy az 5 tized, meg a 2 század milliméter.

    Én például addig nem is nyúlok a darabhoz, amíg a rajz alapján fejben meg nem csinálom az egészet. Utána állok neki programozni.

    Nos, ezek fényében mennyire reális a hangnem?
    Úgy írtál, mint egy "kis csicska elkényeztetett gyerek" (élvén a te szavaiddal ), így olyan választ is kaptál.

    Amint vetsz, úgy aratsz... Kedves Padavan... :)) :)) :)) :DDD

Új hozzászólás Aktív témák