Új hozzászólás Aktív témák

  • boecce

    tag

    válasz g@bo #249 üzenetére

    hmm...168 e bruttó?
    Az én esetem furcsa... Nem Kelet-Magyarország, hanem Székesfehérvár... tele ipari parkkal.. Kellene is a "géprakó" ... 35 éves fogácsolási multtal, 10 év CNC, ebből 7 progr. technológus.. Ekkor közel 200 e volt a bruttó.. aztán jött az elbocsátó szép üzenet..
    fél év helyben járás, majd kis kft-nél cnc-marós, egyedi gyártóban. 135 ezerért!! Ebben ugy látszik a korom már csak hátrány. Igaz, haza is vihetek 150 körül nettóban, de ezért majd mindennap 12 óra, + legalább 2 szombat...
    Szóval hiába a rutin, hiába "nyugat-magyar" , 35 év felett csak nyüg vagy... ebben a korban pl. már 30 nap a fizetett szabi... amikor is csak viszed a pénzt... Bármikor előjöhet a reumád... meg minden hasonló "kockázati tényező""

    Ja, és esetleg aki erre gondolna: nem vagyok alkoholista, még látszatra sem...

    #27
    gabo postja:

    [link]

    " Egy tapasztalt, jó CNC-marós szakmunkás 300-400 ezer forintot is megkeres, egy jó forgácsoló pedig könnyen megkaphatja a diplomás minimálbér dupláját, a munkásokat mégis lasszóval kell fogni - két hiányszakmáról van szó, ahol a szakembereket egymás elől próbálják elkapkodni a cégek. "

    akkó hogy van ez?

    ### a hivatkozott link egy olyan cégnél készült riport, ahol jártam... Nos, a zöme munkavállaló erdélyi, akik ugye nem sietnek munka után haza... Rá lehet "beszélni " a dolgozót egy "kis " többlet melóra.. Napi 12-16 óra munka, akár minden hétvégén is, hamar összejön egy alap 172 órának a duplája is!!! ,. Ebből már kikerekedhet a fenti összeg.
    Nos hát azt gondolom, ez is egyfajta rabszolgaság, ami miatt "lasszóval kell keresni" ..

    Másik , fejér megyei hirdetést megnézve: albérlet hozzájárulás meg egyebek.. Mondom, nekem nem kell, bejárnék, 45 km re a megyeszékhelyről..
    Ááááá..... ők jobb szerették volna ha bácskai menekült lennék, és szállást adnának...
    Csak dógozzak 24 órát egy nap, ne rohanjak mindennap a buszra..
    Szóval így is van ez...

    [ Szerkesztve ]

    Reggel addig röhögtünk a főnök ''viccén'' amig rá nem jöttünk, hogy amit mondott, az a napi feladat!!

Új hozzászólás Aktív témák