Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ytmtralalaa

    csendes tag

    Sziasztok,

    egyik barátomnak szeretnék segítséget kérni.
    Szóval a srác 23éves, 184cm és 123kg, ráadásul munkája "székhez" kötött .Állítás szerint ez a súly már számára kezd problémás lenni.Régebben sokat sportolt csak az elmúlt négy évben hagyta el magát, meg is lett a következménye.
    Tőlem kért segítséget, de sajnos ebben a témában nem vagyok jártas így csak a lehetőségeket beszéltük át.
    Konditerem:Szerinte ezt nem neki találták ki, mert
    1, soha büdös életbe nem volt konditeremben, ezért valószínűleg edzőre lenne szüksége hogy mit hogy kell csinálni.Ismeretség hiányában jó konditerem felismerése is megkérdőjelezhető.
    2, elég érdekes úgy lemenni edzeni, hogy "még az ajtón se fér be"(nem mintha visszahúzódó ember lenne...)
    3, annyira a testépítés nem vonzza, ő csak le szeretne fogyni.
    Dietetikus: utána nézett,lehetőség az hogy kórházi körülmények között 1 hétre befektetik 600kcal diétával, utána meg kap egy étrendet, amivel problémák merülnek fel:
    Napközben épp hogy a x étkezést meg tudja oldani,de a diétás étrendfüzet túl változatos, sokkal egyszerűbb kéne(úgy értem minden nap más kaja, ezt meg azt megcsinálni).

    Hál istennek annyira nem kényes, így nincs szükség változatos étrendre.Ezalatt azt értem hogy hús+zöldség kombót akár élete végéig enni tudná....
    Naponta kb 3000-5000kcal visz be, ráadásul reggel és késő este(22-04) eszik(sokat), ez meg ugye marha egészségtelen.
    Feltudnátok vázolni egy diétás étrendet, hány óránként egyen, mit hogyan mikor ? Edzés meg kérdőjeles, hisz futás kihúzva, a sétánál nem megy fel neki a pulzusa....

    Igazából a normális testsúlyt egy év alatt szeretne elérni(80-82kg), fokozatosan áttérni normális kajálásra..
    Gondolom mivel sok a fölösleg, így a heti 1-2kg az elején nem elképzelhetetlen...

    FELVI #2008# -> BME GTK Büfé, ruhatár szak

  • ytmtralalaa

    csendes tag

    válasz D600 #5374 üzenetére

    Nem én zártam ki, én csak összegeztem. Viszont napi kalória bevitelt mennyire tegye ?
    1000-1500kcal ?

    FELVI #2008# -> BME GTK Büfé, ruhatár szak

Új hozzászólás Aktív témák