Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hanee

    senior tag

    válasz #41635072 #5753 üzenetére

    Szia!

    Szerintem ezeket akár recept nélkül is érdemes kikísérletezgetni. Például egy ilyen rakott étel nagyon egyszerű: kell valamilyen minimális zsiradék a tepsibe (akkor is ha teflon), de olivaolaj például megteszi. És akkor szépen fogod, és beleteszed egymásra a dolgokat.. pl. egy sor zöldség (cukkini, paprika, mit mivel szeretsz), egy sor hús, egy sor zöldség, stb.. A húsra pedig tetszés szerint lehet fűszereket tenni. Rengeteg féle fűszerkeverék is létezik a boltokban, ezeket is nyugodtan használhatod szerintem. A tetejére lehet önteni tejfölt, reszelni sajtot. Ezt sokféleképpen el lehet készíteni.

    Én szoktam olyat is csinálni, hogy sok sok sok hagymán sütöm meg a húst tepsiben, karajt, vagy csirkemellet szoktam, befűszerezve, és a végén a tetejére még egy kis sajtot is szórok, és megpirítom. Ugyanezt lehet krumplival is (hagyma, krumpli, hús), csak a krumpli nem fogyókúrás igazán :) Azt páromnak szoktam adni :D

    Másik variáció: nagyon kevés oliva olajon serpenyőben sütök natúr csirkemell szeletet, pl. görög fűszerkeveréket szoktam rátenni, azt nagyon szeretem, mellé lehet csinálni görög salit (saláta, paradicsom, feta / mozzarella ki mit szeret, uborka, én még paprikát is szoktam bele tenni mert párom szereti). Ezt is lehet variálni, hogy pl. a húsra a végén teszel egy szelet sajtot, amikor már mindkét olvala átsült, és hagyod, hogy a serpenyőben ráolvadjon.

    Ugyanezt szoktam úgy is, hogy felszeletelem apróra a husit, befűszerezem, kisütöm, a végén egy kis szezámmagot is szórok hozzá, és belekeverem a salátába. Így kicsit olyan, mint egy cézársaláta, csak ugye a kenyeret kihagyom.

    Még egy: Veszel virslit, gépsonkát, a gépsonkát megkened mustárral, és beletekered a virslit. Ezeket egymás mellé helyezed egy jénai tálban, majd leöntöd kefírrel, amibe előtte belekevertél egy egész tojást. Ennek a tetejére sajtot reszelsz és megsütöd a sütőben. Ez is nagyon egyszerű.

    Szerintem nyugodtan kísérletezz, meglátod nem nehéz így sütni-főzni! Egyre vigyázz: néhány fűszer nagyon tömény (pl. curry, szerecsendió), ezért érdemes elolvasni mi van ráírva a zacsira, mert elronthatod vele az ételt könnyen ha túl sokat teszel rá.

    hanee

Új hozzászólás Aktív témák